جزئیات بازداشت زنان و کودکان شاهزادگان سعودی!
28 آبان 96 - 11:23

گیلان آنلاین: رئیس مرکز حقوق بین الملل اروپا به نقل از منبعی خاص اعلام کرد که بازداشت های اخیر در عربستان، شامل حال 30 نفر از زنان شاهزادگان و بازرگانان بازداشت شده در هتل ریتز کارلتون شده است.

 

 

گیلان آنلاین: رئیس مرکز حقوق بین الملل اروپا به نقل از منبعی خاص اعلام کرد که بازداشت های اخیر در عربستان، شامل حال 30 نفر از زنان شاهزادگان و بازرگانان بازداشت شده در هتل ریتز کارلتون شده است.

به گزارش العالم، در اقدامی غافلگیرکننده که بیانگر خطری واقعی در عربستان سعودی است، محمود رفعت رئیس مرکز حقوق بین الملل اروپا دیروز در صفحه توئیتر خود نوشت : «کمی پیش درعربستان، حدود 30 نفر از زنان شاهزادگان و بازرگانان بازداشت شده در هتل ریتز کارلتون بازداشت شدند».

وی افزود که بیش از 20 نفر از زنان آل سعود هستند و در میان آنان کودکان 15 – 16 هم هستند.

رفعت ادامه داد : همسر ملک عبدالله و همسر شاهزاده نایف و زنان شاهزاده فهد بن عبدالعزیز از مدتی پیش بازداشت هستند.

رئیس مرکز حقوق بین الملل اروپا ادامه داد : اطلاعات واصله، حاکی از آن است که از بازداشت زنان و انتقال آنان فیلم برداری شده و به نظر می رسد که این کار برای اعمال فشار بر مردان بازداشت شده در هتل ریتز کارلتون صورت گرفته است.

رفعت گفت که افسران اماراتی، بازجویی از این زنان بازداشت شده را برعهده دارند، و تا این لحظه، مشخص نشده است که آیا از آنان بازجویی شده و از بازجویی ها هم برای اعمال فشار فیلم برداری شده یا نه، ولی مسئولیت این کار به طور کامل به عهده امارات است که افسرانش از بازداشت شدگان بازجویی می کنند.

محمود رفعت در پایان توئیت خود ضمن هشدار به ملک سلمان نوشت : هشداری مهم و واجب ؛ ملک سلمان، اگر در ساعات آینده اقدامی نکند و محمد سلمان را رها کند و دست امارات را درباره زنان عربستان باز بگذارد، آن ها با زنان آل سعود و غیره، همان کاری را خواهند کرد که درباره زنان بازداشت شده اماراتی انجام دادند و تو خوب می دانی که آنان ، چه اقدامات شنیعی انجام خواهند داد.

در هشتم نوامبر، خبرهایی منتشر شده بود با این مضمون که مقامات سعودی، شاهزاده « ریم » دختر شاهزاده الولید بن طلال را که به همراه شماری از شاهزادگان و ده ها وزیر و مسئول سابق به تهمت فساد و سوء استفاده از نفوذ آنان بازداشت شده بودند، بازداشت کرده اند.

منابع ویژه درآن زمان این خبر را به رسانه ها اعلام کردند که مقامات سعودی، شاهزاده ریم دختر شاهزاده ولید بن طلال را بازداشت کرده اند.

منابع یاد شده افزودند که مقامات سعودی شاهزاده ریم دختر شاهزاده الولید بن طلال را بازداشت کرده اند واین اولین بار است که زنی ازخاندان حاکم سعودی در موج بازداشت های اخیر ، بازداشت می شود.

آخرین خبر از شاهزاده ریم مربوط به اوایل نوامبر جاری و زمانی است که با نوشتن پیام تسلیت در توئیتر از فوت شاهزاده منصور بن مقرن ابراز تاسف کرد وپیام تسلیت خود را همراه با عکسی به نقل از شاهزاده خالد بن طلال، توئیت کرد. 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام