استاندار گیلان: چاپ
آمار تلفات "عابران پیاده" و "راکبان موتورسیکلت" در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است
30 آبان 96 - 19:06

گیلان آنلاین: استاندار گیلان با بیان اینکه راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده بیش از ۶۰ درصد تلفات سوانح رانندگی در استان گیلان را تشکیل می‌دهند، گفت: این آمار فراتر از میانگین ملی است.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری ظهر امروز در همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان اظهار داشت: برگزاری همایشات افزایش ایمنی راه‌ها اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار در استان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه رسیدن به نقطه مطلوب در ایمنی راه‌ها مشارکتی جمعی و عزمی ملی را می‌طلبد خاطرنشان کرد: این اقدام کاری عام‌المنفعه است که تاثیر مادی و معنوی مستقیم بر جامعه دارد.

سالاری با تاکید بر اینکه آمار کاهش تلفات سوانح رانندگی در استان گیلان فراتر از میانگین کشوری است خاطرنشان کرد: کاهش تلفات سوانح رانندگی از سال 85 تا سال 90 در سطح ملی 31 درصد بوده و این آمار در استان گیلان به 38 درصد می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این آمار از سال 90 تا سال 95  در سطح ملی 20 درصد و در استان گیلان 21.5 درصد بوده است تاکید کرد: باید عوامل کاهش آمار تلفات سوانح رانندگی در استان گیلان بررسی و تقویت شود.

استاندار گیلان آموزش، فرهنگ، افزایش ایمنی راه‌ها و استانداردسازی خودروها را از عوامل کاهش تلفات در تصادفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: آمار مجروحان و مصدومان سوانح رانندگی 10 برابر آمار کشته‌شدگان است.

سالاری با بیان اینکه برخی از مصدومان قادر به بازگشت به زندگی عادی نیستند تاکید کرد: این امر هزینه‌های مالی و معنوی گسترده‌ای را در جامعه به‌دنبال دارد و برای جلوگیری از این آسیب‌ها صرف هزینه برای فرهنگ‌سازی و افزایش ایمنی راه‌‌ها صرفه اقتصادی دارد.

وی استانداردسازی در تولید خودرو، افزایش ایمنی و ظرفیت‌ راه‌ها، آموزش به رانندگان و افزایش علائم رانندگی در راه‌ها را عاملی تاثیرگذار در کاهش آمار سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت: با درک صحیح از قابلیت‌های ایمنی خودرو و جاده، ریسک سوانج کاهش می‌یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه آمار تلفات سوانح رانندگی در عابران و راکبان موتورسیکلت در استان گیلان بیش از 60 درصد است افزود: این امر در سطح ملی 50 درصد بوده و عدم ایجاد دسترسی صحیح عابران و روستاییان حاشیه بزرگراه‌ها به جاده یکی از عوامل مهم این افزایش آمار است.

سالاری با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و بسترسازی در افراد باید از سنین کودکی و در مدارس و خانواده آغاز شود تصریح کرد: تداوم و استمرار آموزش در تمامی سنین می‌تواند عاملی تاثیرگذار در کاهش آمار تصادفات در سطح ملی باشد.

وی از شناسایی 120 نقطه حادثه‌خیز در راه‌های استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه 79 مورد از این مناطق تایید شدند خاطرنشان کرد: باید سوابق حوادث و تصادفات نقاط مذکور در استان بررسی شده و استاندارد‌سازی با اولویت‌سنجی در مناطق انجام شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه به‌منظور کاهش سوانح و حوادث رانندگی همت جمعی و عزم ملی نیاز است اظهار داشت: آسیب‌شناسی و ارتقاء فرهنگ ترافیکی باید از سوی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان صورت گیرد.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام