استاندار گیلان: چاپ
یادمان‌های شهدای گمنام گیلان تا پایان امسال تکمیل می‌شوند
30 آبان 96 - 00:00

گیلان آنلاین: استاندار گیلان با تاکید بر لزوم انتشار دانشنامه دفاع مقدس گفت: یادمان‌های شهدای گمنامی که در مراحل پایانی ساخت هستند باید تا پایان امسال تکمیل شوند.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه کارگروه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در رشت اظهار داشت: اقدامات لازم الاجرا جهت پیشرفت پروژه پارک موزه دفاع مقدس انجام می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات استانی لازم برای این پروژه باید تامین و برای جذب اعتبارات ملی نیز تلاش شود اعلام کرد: یادمان‌های شهدای گمنامی که در مراحل پایانی ساخت هستند باید تا انتهای سال تکمیل شوند.

وی با اعلام اینکه تا به اتمام رسیدن پروژه‌های نیمه‌کاره، پروژه‌های جدید نباید آغاز شود بر لزوم طراحی زیبای یادمان‌های شهدا تاکید کرد و افزود: زیبایی این یادمان‌ها به صرف هزینه‌های بسیار زیاد نیست بلکه مفهومی بودن و سادگی آن‌ها زیبایی بیشتری ایجاد می‌کند.

سالاری با اشاره به اینکه تالیف و انتشار دانشنامه دفاع مقدس امری مهم و ارزشمند است ابراز داشت: عدم مستندسازی مناسب از وقایع دوران دفاع‌ مقدس سبب تحریف این واقعه در آینده می‌شود و تالیف چنین آثاری از بروز این تحریفات جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه لازم است تا استان گیلان نیز مانند بسیاری از استان‌ها اردوگاهی در یادمان‌های راهیان نور داشته باشد خاطرنشان کرد: نبود چنین فضایی وجهه‌ نامناسبی را برای استان گیلان به‌وجود می‌آورد و احداث این محل اسکان ظرفیت بالایی برای استان محسوب می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه بزرگترین مشکل استان گیلان نبود محلی اختصاصی برای اسکان کاروان راهیان نور گیلانیان در جنوب کشور است گفت: در صورت تامین اعتبار، فاز نخست ساخت این سکونتگاه با 400 میلیون تومان اعتبار قابل اجرا است.

سردار محمد عبدالله‌پور با انتقاد از روند کند ساخت پارک موزه دفاع مقدس در استان گیلان اظهار داشت: تاکنون تنها 200 میلیون تومان اعتبار به این پروژه اختصاص داده شده اما اقداماتی معادل 2 میلیارد تومان در آن صورت گرفته است.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام