آفت دولت بزرگ برای اقتصاد کشور
13 آذر 96 - 22:06

گیلان آنلاین: رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی گفت: دولت بزرگ، بزرگ ترین آفت اقتصاد است و رشد اقتصادی منوط به سرمایه گذاری خارجی است.

 

 

گیلان آنلاین: مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران ،اظهار کرد: تحریم های ظالمانه آفت های زیادی را برای اقتصاد کشور ایجاد کرد، ارتباط بانکی ما با دنیا قطع شد و با مدیریت دنیا فاصله گرفتیم.

 وی ادامه داد: تحریم های 10 تا 15 ساله آفت‌های زیادی برای ما داشت و اکنون برای بازگشت به وضعیت قبلمان نیاز به زمان زیادی داریم .

خوانساری افزود: دولت بزرگ، بزرگترین آفت برای اقتصاد کشور است .علاوه بر این دولتی که تمام تلاشش کسب درآمد از نفت و مالیات باشد،کمتر موفق به رفع مشکلات اقتصادی کشور خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تصریح کرد: کمتر کشوری  در دنیا وجود دارد که به رشد اقتصادیِ بدون سرمایه گذاری خارجی نائل آمده باشد.بنابراین معتقدم  تحقق رشد اقتصادی  8 درصدی در کشور ما هم نیازمند سرمایه گذاری خارجی است.

خوانساری بیان کرد: در سال‌های بعد قرار بر این است که همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه را به یک همایش چالشی تبدیل کنیم ، که البته یارانه حضور در نمایشگاه‌ها هم به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

وی در پایان گفت: در هیأت‌های تجاری نیز از صادرکنندگان نمونه استفاده خواهیم کرد.

 

منبع: صراط

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام