گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه شورای شهر رشت اعلام می‌شود
14 آذر 96 - 10:30

گیلان آنلاین: رئیس شورای شهر رشت گفت: گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه شورای شهر در حال تنظیم است تا به اطلاع عموم مردم این شهر برسد.

 

 

گیلان آنلاین: امیرحسین علوی در صحن علنی شانزدهمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: گزارش عملکرد 100 روزه شورای شهر رشت در حال تنظیم است تا به اطلاع عموم مردم این شهر برسد.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به انتظارات مردم از شورا و شهرداری رشت پیرامون بازدید از نقاط مختلف شهر عنوان داشت: این نیاز وجود دارد تا اعضای شورای شهر در قالب یک تیم منسجم و با حضور مدیران شهری این کار را انجام دهند.

علوی با بیان اینکه بازدید از نقاط مختلف شهر رشت در 15 روز باید انجام شود خاطرنشان کرد: انجام این بازدید در قالب بازدید از 15 ناحیه رشت، سبب شناخت و برطرف کردن آسیب‌های شهری می‌شود.

وی با بیان اینکه درخواست دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان یک ماه گذشته داده شده است گفت: امروز مانع آسفالت نشدن برخی مناطق رشت نبود قیر و آسفالت نیست بلکه عدم کیفیت مناسب در اجرا است.

علوی با تاکید بر لزوم آمادگی شهرداری رشت و سازمان مدیریت بحران در زمان بروز بحران‌هایی مانند بارش برف افزود: رژه دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری جهت نمایش آمادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی، روز سه‌شنبه از مصلای رشت تا پیاده راه فرهنگی برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه و در نطق پیش از دستور با اشاره به سپری کردن ایام شهادت میرزاکوچک جنگی اظهار داشت: سردار جنگل به‌عنوان ستاره‌ای درخشان در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شده است.

رضا رسولی با تاکید بر اینکه استان گیلان بزرگان زیادی را در تاریخ کشور دارد عنوان کرد: متاسفانه امروزه ایام بزرگداشت این بزرگان در کمال غربت سپری می‌شود و ما در زنده نگه‌داشتن نام آنان ناموفق هستیم.

وی با تاکید بر لزوم بازگشایی خانه مشروطه در سال 97 گفت: انجام این امر سبب می‌شود تا میراث ارزشمندی را برای آیندگان به‌جا بگذاریم و در مقابل هجمه‌های فرهنگی موجود در جامعه از تاریخ و هویتمان دفاع کنیم.

رسولی با اشاره به طرح ارائه شده در راستای شفاف‌سازی اقدامات شورای شهر و شهرداری رشت جهت آگاه‌سازی مردم افزود: متاسفانه با وجود گذشت دو هفته از ارائه این طرح تاکنون هیچ اقدامی برای اجرای آن انجام نشده است.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه لایحه عوارض تشویقی در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسیده است گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا بدهی‌های مربوط به کمیسیون ماده 100 تا پایان سال پرداخت شود و پرداخت‌کنندگان نیز از جایزه نقدی بهره‌مند ‌شوند.

احمد رمضانپور نرگسی نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: امروز باید بررسی کنیم تا ببینیم در طول سال‌های بعد از انقلاب چقدر توانسته‌ایم به قانون اساسی پایبند باشیم.

عضو شورای شهر رشت ضمن پاسداشت روز جهانی معلولان خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا امکانات لازم جهت رفاه حال معلولان جامعه را فراهم کنند.

وی با اشاره به گذشت سه ماه از فعالیت شورای شهر رشت افزود: باعث تاسف است که اعضای شورای شهر رشت تاکنون هیچ دیداری با استاندار، نماینده ولی‌فقیه و مجمع نمایندگان استان گیلان نداشتند و لازم است تا ضمن دیدار با این مسئولان بتوانیم اقدامی برای بهبود روند توسعه شهر انجام دهیم.

رمضانپور نرگسی با انتقاد از وضعیت نامناسب محل‌های عبور و مرور در شهر رشت تاکید کرد: مردم به ما اعتماد کرده‌اند و ما باید پاسخگوی اعتماد آنان باشیم و به‌طور مثال اقداماتی مانند دریافت قیر رایگان را انجام دهیم.

حامد عبداللهی نیز در این جلسه با انتقاد از عدم رسیدگی به تذکر داده شده جهت رسیدگی به مسئله پل‌های عابر‌پیاده رها شده در اطراف شهر افزود: متاسفانه عدم رسیدگی به این مسئله نشان از بی‌توجهی شهردار رشت و یا همکاران وی در شهرداری دارد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت حمل و نقل ساکنان مسکن مهر رشت اظهار داشت: تاسف‌بار است که در حال حاضر حمل و نقل ساکنان این منطقه به شکل نامنظم رها شده است.

وی با بیان اینکه روز به روز نگرانی‌های مردم و شخص خودم به‌عنوان عضو شورای شهر بیشتر می‌شود گفت: ما نصرتی را با توجه به سوابق کاری وی به‌عنوان شهردار انتخاب کردیم و امیدواریم به‌زودی اقدامات موثر وی را برای برطرف کردن مشکلات شهری ببینیم.

آمنه خدابخشی مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت نیز در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون لایحه تخصیص بودجه برای ایمن‌سازی معابر شهر رشت در زمان بحران افزود: به‌دلیل ضعف‌های موجود در ردیف‌های بودجه شهرداری رشت در سال 95 تصمیم بر ارائه این لایحه گرفته شد.

در این جلسه مذاکره پیرامون تثبیت قدرت نظارتی اعضای شورای اسلامی شهر رشت بر فعالیت‌های سازمان شهرداری در حوزه جذب سرمایه‌گذار منجر به بروز بحث لفظی میان امیرحسین علوی و رضا رسولی شد.

همچنین لایحه تخصیص 250 میلیون تومان در راستای ایمن‌سازی معابر شهر رشت جهت سهولت عبور و مرور مردم در صورت بروز بحران برف در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت که باید از محل بودجه یک میلیارد و 500 تومانی مناسب‌سازی معابر تامین شود که با قید دو فوریت و با رای اعضای شورا به تصویب رسید.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام