زمین‌لرزه به بزرگی 4.8 ریشتر در گیلان
14 آذر 96 - 20:22

گیلان آنلاین: دقایقی قبل زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 4.8 ریشتر، گیلان را لرزاند و همه نیروهای امدادی در گیلان را به حالت آماده‌باش درآورد.

 

گیلان آنلاین: دقایقی پیش زلزله 4.8 ریشتری استان گیلان را لرزاند. بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران کانون زلزله شهرستان لنگرود بوده است.

مدیرکل بحران گیلان دقایقی قبل اظهار کرد: تاکنون هیچ‌گونه خسارتی به ستاد مدیریت بحران استان گزارش نشده است.

عباس صابر درودخانی با اعلام اینکه در حال تماس با شهرستان‌ها ازجمله شرق گیلان است تا میزان خسارات و نحوه صحیح ارائه خدمات امدادی و اولیه را مدیریت کند، گفت: ستاد مدیرت بحران استان در حال تشکیل است و در صورت لزوم در شهرستان لنگرود تشکیل خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان نیز در این راستا میزان زلزله اخیر در گیلان را 4.7 اعلام کرد و افزود: محل وقوع زلزله ما بین شهرستان لنگرود و لاهیجان بوده است.

مهدی ولی پور با اعلام اینکه کمک‌های اولیه از شهرستان‌های لاهیجان و لنگرود در محل وقوع حضور یافته‌اند، افزود: اگر شدت زلزله به میزانی باشد که خسارت‌ها زیاد باشند حتماً در دقایق اولیه کمک‌های اولیه با روستاهای زلزله‌زده اعزام خواهند شد.

وی از آماده‌باش نیروهای امدادی در گیلان خبر داد و گفت: همکاران ما همیشه در حال آماده‌باش هستند و با توجه به اینکه هواشناسی هشدارهایی مبنی بر بارش برف و باران داده بود یقیناً آمادگی این جمعیت بیش‌ازپیش است.

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام