مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان: چاپ
پیشرفت علمی و ارتقای سطح بینش معرفتی در دانشگاه دنبال شود
14 آذر 96 - 21:26

گیلان آنلاین: مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تنها کسب علم برای رسیدن به سعادت و موفقیت کافی نیست، گفت: پیشرفت علمی و ارتقای سطح بینش معرفتی در دانشگاه دنبال شود.

 

 

گیلان آنلاین: حجت‌الاسلام والمسلمین امیر چهری صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده بهداشت رشت با گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) نوید وحدت و سعادت را به همراه دارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با نابودی شجره خبیثه داعش همواره تمامی دنیای اسلام باید به ریسمان وحدت اسلامی چنگ بزنند افزود: مذاهب اسلامی با همدلی، همراهی و همزبانی و با کنار گذاشتن علایق شخصی باید به شعار وحدت اسلامی جامعه عمل بپوشند.

چهری با اشاره به شهادت سه تن از دانشجویان ایران اسلامی در سال 1332 خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی و نگاه آرمان‌خواه قشر جوان دانشگاهی همواره در سال‌های قبل از شروع انقلاب اسلامی اهدافی مقدس را دنبال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استکبارستیزی در ایام قبل از انقلاب اسلامی یک جرم محسوب می‌شد بیان کرد: با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه عدالت‌خواه و آرمان‌خواه همواره در دانشجویان نسل امروز وجود دارد و استکبارستیزی دانشجویان در جامعه امروز قابل تقدیر است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه شهدای مدافع حرم، امنیت، آرامش و وحدت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند تصریح کرد: "شهید بابک نوری" نخستین شهید دانشجو مدافع حرم گیلانی افتخاری بزرگ برای استان گیلان محسوب می‌شود.

چهری با اشاره به اینکه دو عامل پیشرفت علمی و ارتقاء سطح بینش معرفتی همواره باید در دانشگاه دنبال شود و در کنار کسب علم باید کسب معرفت را حائز اهمیت دانست بیان کرد: تنها کسب علم  برای رسیدن به سعادت و موفقیت کافی نیست و کسب شناخت و معرفت در کنار علم عاملی اساسی برای  سعادت است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: به فرموده پیامبر اکرم (ص) سه عامل، صدای چرخش قلم دانشمندان مسلمان، صدای قدم‌های مجاهدان راه خدا و صدای چرخ ریسندگی زنان پاکدامن موجب حذف پرده‌های غفلت از امت اسلامی می‌شود.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام