بقاع متبرکه گیلان، میزبان جشن های میلاد پیامبر اسلام و امام صادق(ع)
15 آذر 96 - 13:48

گیلان آنلاین: بقاع متبرکه و امام زادگان استان گیلان امروز (چهارشنبه) میزبان جشن های ویژه میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) است.

 

 

گیلان آنلاین: ویژه برنامه جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) شامگاه گذشته در تعدادی از امام زادگان و بقاع متبرکه شاخص گیلان برگزار شد و امروز (چهارشنبه) نیز با حضور پرشور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در برخی دیگر از بقاع متبرکه استان در حال برگزاری است. 
آستان مقدس آقا سید جلال الدین اشرف علیه السلام در آستانه اشرفیه، بقعه متبرکه فاطمه اخری رشت ، آقا سیدمحمد کیاکلایه (ع) شهرستان لنگرود ، آقاسید ابراهیم علیه السلام گوراب زرمیخ صومعه سرا و امامزادگان قاسم و ابراهیم علیه السلام شهرستان آستارا از جمله امام زادگان و بقاع متبرکه ای هستند که میزبان جشن های ولادت پیامبر اکرم (ص) و جعفر صادق (ع) است. 
این جشن ها از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و با هدف آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با سیره و فضایل حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با ویژه برنامه های مولودی‌ خوانی، سخنرانی، تواشیح و برپایی ایستگاه های صلواتی در حال برگزاری است. 
دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت با شرکت در جشن های ویژه ولادت حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع) در امام زادگان گیلان با پخش شیرینی، شربت و شکلات به جشن و سرور پرداختند. 
عده ای از زائران در این روز مبارک نسبت به گستراندن سفره های نذری در امام زادگان و بقاع متبرکه شاخص استان گیلان اقدام کرده اند. 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان روز چهارشنبه با تبریک میلاد نور و برکت خاتم المرسلین حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق بنیانگذار مذهب تشیع گفت: بقاع متبرکه و امام زادگان گیلان امروز میزبان حضور پرشور دوستداران و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت برای برگزاری جشن های ویژه این روز بود. 
حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به ابعاد شخصیت وجودی پیامبر عظیم الشأن اسلام اظهار کرد: اصل وحدت و گسترش محبت در پرتو معنویت است، همانطور که پیامبر اسلام(ص) در ابتدای بعثت خود خصومت‌ های آن دوران را به محبت و برادری تبدیل کرد امروز نیز وظیفه ماست که با الگوگرفتن از آن پیامبر بزرگ (ص) در شرایط دشوار روز ، تفرقه و دشمنی ها را به مهرورزی و دوستی تبدیل کنیم. 
وی خاطرنشان گرد: اگر دنبال رستگاری هستیم باید خصوصیات اخلاقی و رفتاری پیامبر گرامی اسلام را که بهترین سبک زندگی برای انسان هاست را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم. 
بیش از 900 بقعه متبرکه در استان گیلان وجود دارد. 
امروز 15 آذر مصادف با 17 ربیع الاول مصادف سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) است. 

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام