8000 ستاره درخشان گیلان چاپ
شهیدی که امام زمان (عج) او را سیراب کرد
15 آذر 96 - 14:14

گیلان آنلاین: شهید ابراهیم علی‌اکبری چند شب قبل از شهادتش در عالم خواب می‌بیند که بسیار گرسنه و تشنه است و طاقتش از تاب ندارد و در آن حالت حضرت مهدی (عج) را می‌بیند که دست نوازش بر سر او می‌کشید و می‌گوید: ای جوان تو را از آب و غذا سیر کردم.

 

 

گیلان آنلاین: شهید ابراهیم (کاظم) علی‌اکبری در تاریخ 25 بهمن 1364 در روستای بارکن سرای شهرستان لاهیجان در خانواده‌ای مؤمن و متدین دیده به جهان گشود.

وی در سن خردسالی به دلیل بیماری آبله تا پای مرگ پیش رفت که به فضل عنایات حضرت باری‌تعالی بار دیگر سلامتی خود را به دست آورد و به آغوش گرم خانواده بازگشت.

جو حاکم بر روزگار و شرایط سخت و طاقت‌فرسای رژیم پهلوی آسایش را از آن‌ها سلب و طعم شیرینی را به کامشان تلخ کرده بود.

 ابراهیم پس از اتمام مقطع ابتدایی در زادگاهش ادامه تحصیلات خود را دریکی از مدرسه شبانه‌روزی لنگرود سپری کرد اما پس از یک سال و علی‌رغم میل و استعداد خاصی که به تحصیل داشت به زادگاهش بازگشت و از تحصیل فاصله گرفت.

او در شکل‌گیری پیروزی انقلاب اسلامی که تازه به سن چهارده‌سالگی رسیده بود با عشق به حضرت امام خمینی در مکتب آسمانی او گام نهاد و با توزیع اعلامیه، عکس، شرکت در تظاهرات و رساله آن حضرت شب‌ها و روزها تلاش‌های بسیاری کرد تا شکوفه‌های انقلاب به ثمر بنشیند و گل دهد.

وی پس از پیروزی انقلاب در سنگر سازندگی به یاری انقلاب پرداخت و در انجمن اسلامی، مساجد و بسیج به تلاش‌های خود ادامه داد و با شروع جنگ تحمیلی، ابراهیم که نوجوانی عاشق به اسلام بود داوطلبانه عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد.

ابراهیم از خانواده خود خواست تا در سایه صبر الهی زینب وار در برابر مصائب و مشکلات صبر پیشه کنند.

 وی پس از سپری کردن سه ماه دوره آموزش در چمخاله از سپاه لنگرود عازم منطقه عملیاتی حاج عمران شد و به دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی پرداخت.

شهید علی‌اکبری در طول مدت حضورش در سنگر جهاد لحظه‌ای این اجازه را به خود نداد که از پول دریافتی حضور در جبهه‌ها برای خود و خانواده‌اش خرج کند و عقیده‌اش به این بود که علی‌رغم فقر مالی خانواده او با حضور در سنگر دفاع معامله‌ای خاص با خالقش کرده که حاضر نیست در مسائل دنیوی آن را خدشه‌دار کند.

وی چند شب قبل از شهادت در عالم خواب می‌بیند که بسیار گرسنه و تشنه است و طاقتش از تاب ندارد و در آن حالت حضرت مهدی (عج) را می‌بیند که دست نوازش بر سر او می‌کشید و می‌گوید: ای جوان تو را از آب و غذا سیر کردم.

شهید علی‌اکبری چند روز بعدازآن خواب در تاریخ 10 شهریور 1365 در عملیات کربلای 2 با به درک واصل کردن یکی از فرماندهان عراقی با اصابت 9 گلوله به ناحیه سروصورت درحالی‌که سوره بقره را از حفظ با صدایی بلند می‌خواند شهد شیرین شهادت را نوشید و از جام طاهر الهی سرمست شد.

پیکر پاک و مطهر وی پس از هفت سال و هفت ماه که در دل کوه‌های سر به فلک کشیده حاج عمران راز عاشقی سر می‌داد شناسایی و پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدای بارکن سرا به خاک سپرده شد.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام