10 ترفند برای فرار از گلو درد
15 آذر 96 - 21:11

گیلان آنلاین: با تغییر فصل و شروع سرما یکی از شایع ترین بیماری ها می تواند گلودرد باشد و همه دوست دارند راهی پیدا کنند تا از درد آن رهایی یابند.

 

 

گیلان آنلاین: با تغییر فصل و شروع سرما یکی از شایع ترین بیماری ها می تواند گلودرد باشد همه دوست دارند راهی پیدا کنند تا از درد آن رهایی یابند.

 
در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید روی آن ها حساب کنید وگلودرد خود را فراموش کنید.
 
 
سریعتر احساس کنید
گلو درد می تواند اولین نشانه ی سرما خوردگی، یک اثر جانبی از کشش تارهای صوتی و یا نشان دهنده چیزی جدی تر (مانند گلودرد باشد). صرفنظر از علت، نگرانی شما هنگامی که درد و رنج می کشید این است که چگونه سریعا  به کاهش درد کمک کنید. جفری لیندر، یک متخصص داخلی در بریگهام و بیمارستان زنان در بوستون می گوید: ممکن است شما وسوسه شوید که به دیدن پزشک بروید، اما برخی از بهترین درمان ها، داروهای خانگی و داروهای موجود در منزل می توانند به شما کمک کنند.
 
 
 
استفاده از داروهای ضد التهاب
یکی از موثر ترین درمان های گلودرد احتمالا در جعبه کمک های اولیه شما وجود دارد: داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می توانند به راحتی گلو درد شما را محو کنند. این داروها ترکیبی از داروهای ضد درد و ضد التهاب هستند، به طوری که آنها احساس خوبی به شما می دهند و همچنین تورم ناشی از گلودرد را کاهش می دهند. اگر تب هم داشته باشید می توانند آن را نیز کاهش دهند"
 
 
 
آب نمک درمان گلو درد
مطالعات متعدد نشان داده است که چندین بار در روز قرقره با آب نمکی گرم می تواند تورم در گلو را کاهش دهد و مخاط را از بین ببرد و به تخریب عوامل مضر یا باکتری کمک کند. پزشکان به طور کلی توصیه می کنند در یک لیوان آب نصف قاشق چای خوری نمک حل کنید. اگر طعم شور برای شما خیلی ناخوشایند است، سعی کنید مقدار کمی عسل را اضافه کنید و مخلوط کنید.
 
 
 
 10 ترفند برای فرار از گلو درد
 
شربت سرفه
حتی اگر شما هنوز سرفه ندارید، شربت های ضد سرفه می توانند به کاهش درد گلو کمک کنند. مانند قطره ها و اسپری ها، آنها گلو را پوشانده و تسکین درد موقت را فراهم می کنند.
 
 
 
مایعات درمان گلو درد
 
 
دکتر لیندر می گوید: " هیدراته ماندن بسیار مهم است، به خصوص زمانی که بیمار هستید و گلویتان تحریک شده یا ملتهب شده است. شما باید مایعات کافی بنوشید تا ادرار شما روشن یا زرد باشد. این باعث می شود که غشاهای مخاطی شما مرطوب و قادر به مبارزه با باکتری ها و تحریک کننده هایی مانند آلرژن ها باشند و بدن شما قادر به مبارزه علیه سایر علائم سرماخوردگی خواهد بود. آب همیشه کار می کند تا می توانید آب بنوشید.
 
 
 
اگر از آب آشامیدنی خسته می شوید، یک فنجان چای گرم گیاهی که می تواند فوری و آرام بخش باشد برای گلو درد خود فراهم کنید. چای های گیاهی - چه آنها با برگ های سیاه، سبز و یا سفید ساخته شده اند حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند و عفونت را دفع می کنند.
 
 
 
 
 
سوپ مرغ درمان گلودرد
سوپ مرغ نیز می تواند به کاهش درد گلو کمک کند. دکتر لیندر می گوید: سدیم در سوپ در واقع می تواند خواص ضد التهابی داشته باشد و می تواند احساس خوبی برای شماداشته باشد. خوردن غذا باعث می شود از دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای مبارزه با عفونت اطمینان پیدا کنید.
 
 
 
استراحت کنید
 
 
شاید استراحت کردن سریعترین راه حل کاهش گلودرد نباشد اما ثابت شده است استراحت راهی برای مبارزه با عفونت است می تواند به بهبود سریعتر شما کمک کند.
 
 
 
 
 
استفاده از آنتی بیوتیک ها
حدود 10٪ یک گلودرد در بزرگسالان ناشی از یک عفونت باکتریایی مانند استرپتوکوک پیتوژنز است و پزشک باید آنتی بیوتیک را تجویز کند. (مصرف آنتی بیوتیک ها برای گلودرد ناشی از ویروس موثر نخواهد بود) پس همیشه دوره درمان خود را کامل کنید حتی اگر بعد از چند روز احساس راحتی می کنید .
 
 
 
استفاده از دستگاه بخور
اگر گلو شما درد داشته باشید، نشستن در یک اتاق با هوای خشک ملزم به رفع آن نمی شود. برای جلوگیری از این محیط ناخوشایند، یک مرطوب کننده را امتحان کنید! این دستگاه دستی، هوا را با رطوبت پر می کند، و باعث می شود که هوای اتاق برای تنفس بسیار آسان تر و لذت بخش ترباشد  و علائم گلودرد را کاهش دهد.
 
 
 
یک قاشق غذاخوری عسل
شما می دانید عبارت "یک قاشق غذا خوری برای دارو است." اما وقتی صحبت کاهش گلو درد است. یک قاشق غذا خوری عسل در واقع این کار را انجام می دهد. نه تنها بافت نرم و ضخیم و گلو را تسکین می دهد بلکه اعتقاد بر این است که دارای خواص ضد میکروبی است و ممکن است به شما کمک کند تا خود را سریعتر درمان کنید .
 
 
منبع: صراط
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام