همایش تجلیل از "حافظان برتر قرآن کریم" در رشت برگزار شد
16 آذر 96 - 10:10

گیلان آنلاین: همایش معارفه و تجلیل از ۴۰ نفر از حافظان برتر قرآن کریم استان گیلان عصر امروز در رشت برگزار شد.

 

 

گیلان آنلاین: همایش معارفه و تجلیل از 40 نفر از حافظان برتر قرآن کریم استان گیلان به‌همت کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت، در سالن اجتماعات شهدای ناجا در رشت برگزار شد.

 مدیر کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت در این مراسم گفت: با آسیب‌های اجتماعی که فضاهای مجازی ایجاد کرده‌اند خانواده‌ها نیز باید فضاهای مناسب را برای تربیت اسلامی فرزندان خود ایجاد کنند که کانون فرهنگی و ورزشی جوانان بسیج رشت توانسته به‌خوبی این شرایط را فراهم کند.

مجتبی صولتی با اشاره به فعالیت‌های کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت عنوان کرد: این مرکز با برگزاری انواع کلاس‌ها در رشته‌های مختلف از جمله مراکزی است که می‌تواند به تمام خانواده‌ها کمک کند تا فرزندان خود را از انواع آسیب‌هایی که در کمین آن‌ها هستند به‌نوعی مصون نگه دارند.

وی به اختتامیه مسابقات قرآنی و تجلیل از نفرات برتر آن اشاره کرد و بیان داشت: در شهریورماه امسال مسابقات قرآنی برگزار شد که شرکت‌کنندگان آن از شاگردان استاد فلاح پور از اساتید برتر کشوری بودند و طی آن  تعداد 40 نفر از شرکت‌کنندگان حائز رتبه‌های برتر شدند.

صولتی با اشاره به اینکه تعداد 268 نفر دختر و پسر در این مسابقات شرکت کردند گفت: از این تعداد 132 نفر دختر و 136 نفر پسر بودند و برگزیدگان آن 38 نفر از بین دختران و 44 نفر نیز از بین پسران انتخاب شدند  که در رشته‌های حفظ 20، 15، 10، 5 و 3 کل قرآن و رشته ترتیل و تنغیم بوده است.

مدیر کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت در مورد کلاس‌های این مرکز ابراز داشت: کلاس‌های قرآنی این مرکز از حفظ جزء قرآن کریم  شروع شده و تا حفظ کل قرآن برگزار می‌شود و امروز نیز از تعداد 15 حافظ دختر و 25 پسر که حافظ کل قرآن بوده  و از نفرات برتر مسابقات هستند تجلیل می‌شود.

صولتی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی دانش آموزان کشور خاطرنشان کرد: در مسابقات قرآنی امسال که در سطح دانش آموزان در کشوری برگزار شد 12 نفر در رشته‌های مختلف با تلاش و زحمات استاد فلاح‌پور که از اساتید برجسته کشوری هستند رتبه‌های برتر را کسب کردند.

 وی با اشاره به سایر برنامه‌هایی که این مرکز برای هنرجویان خود برگزار می‌کند گفت: سعی شده با توجه به علایق و سلیقه‌های مختلف علاوه بر تشکیل کلاس‌های قرآنی، در سایر رشته‌های ورزشی و هنری و در همه مقاطع و سنین کلاس‌های متنوعی را برگزار کنیم که البته با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

صولتی کلاس‌های تئاتر، نقاشی، طراحی و ورزش‌های رزمی را از جمله این رشته‌ها دانست و افزود: کلاس‌های زبان، کامپیوتر، خیاطی برای دختران، فوتسال، والیبال، فوتبال و همچنین کلاس‌های مشاوره برای خانواده‌ها و کارگاه‌های تربیت فرزند در اسلام از جمله این کلاس‌ها است.

مدیر کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت با اشاره به فعالیت‌های این مرکز در تمام فصول عنوان کرد: اوج فعالیت این مرکز فرهنگی، آموزشی و ورزشی در فصل تابستان است و هر ترم آموزشی در این کانون نیز سه ماهه برگزار شده  که در پایان هر ترم نیز به هنرجویان گواهی‌نامه پایان دوره اهدا می‌شود.

وی به فراهم آوردن بسترهای لازم تربیت صحیح برای فرزندان اشاره کرد و بیان داشت: خانواده‌ها می‌بایست در کنار امور تحصیل، فرزندان خود را به شرکت در کلاس‌های فوق برنامه مفید، ترغیب کنند تا آن‌ها در کنار یادگیری فنون مهارتی در حلقه‌های تربیتی اسلامی صحیح قرار بگیرند.

صولتی با اشاره به برگزاری کلاس‌های کتابخوانی در این کانون خاطرنشان کرد: کانون فرهنگی و ورزشی بسیج تلاش کرده است با برگزاری جلسات مشاوره مختلف و برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی برای هنرجویان، به نوعی ارتباطی سازنده با خانواده‌های آنان نیز برقرار کند.

مدیر کانون فرهنگی و ورزشی بسیج جوانان رشت به برخی کمبود ها در این مرکز اشاره کرد و گفت: کانون توانست در تابستان امسال برای 3 هزار هنرجو در رشته‌های مختلف کلاس‌هایی را برگزار کند اما آنچه که در حال حاضر با آن به سختی مواجه است کمبود امکانات و وسایل لازم برای برگزاری دوره‌ها است.

وی از لزوم پشتیبانی برخی نهادها و سازمان‌ها برای پیشبرد اهداف کانون سخن گفت و افزود: برای ادامه بهتر فعالیت‌ها به همیاری نهادهایی مانند سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف گیلان، آموزش و پرورش و برخی از شخصیت‌های معنوی و نماینده ولی‌فقیه در استان نیاز مبرم داریم.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام