گفت‌وگوی صمیمانه دانشجویان دانشگاه گیلان با استاندار
19 آذر 96 - 18:04

گیلان آنلاین: دانشجویان دانشگاه گیلان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو با استاندار گیلان گفت‌وگویی صمیمانه داشتند.

 

 

 

گیلان آنلاین: دانشجویان دانشگاه گیلان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو با استاندار گیلان گفت‌وگویی صمیمانه داشتند.

 مراسم بزرگداشت روز دانشجو امروز با حضور مصطفی سالاری استاندار  گیلان و جمعی از دانشجویان دانشگاه گیلان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در تالار وحدت دانشکده انسانی دانشگاه گیلان برگزار شد؛ در این مراسم نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی با استاندار گیلان گفت‌وگویی صمیمانه داشتند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت روز دانشجو  و با اشاره به اینکه به‌فرموده حضرت امام خمینی‌(ره) 16 آذرماه روز دانشجوی استکبارستیز و ضداستکبار است اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در دهه اخیر علاوه بر فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در راستای گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی اقدامات ویژه‌ای انجام داده است.

مجتبی خرسندی خاطرنشان کرد: ساخت انسان تراز انقلاب، هدفگذاری در فعالیت‌های جهادی، تلاش در محرومیت‌زدایی، رفع فقر، تبیین گفتمان اقتصاد مقاومتی و مطالبه‌گری مبتنی بر عدالت‌محوری از اساس کار بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان است.

وی با تأکید بر اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان حضور در روستاهای استان را در دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دنبال کرده است، گفت: ساخت مسکن، مسجد و مدرسه، برگزاری کلاسهای توانمندسازی اقتصاد روستا و کلاس‌های آموزشی و فرهنگی برای کودکان و نوجوانان از جمله اقدامات بسیج‌ دانشجویی دانشگاه گیلان است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با توجه به گستردگی مناطق گیلان و ازدیاد مشکلات و معضلات استان تصریح کرد: با وجود اقدامات گسترده جهادی در روستاهای گیلان در حال حاضر با جایگاه مطلوب فاصله زیادی داریم و در این راستا نیازمند نگاه ویژه تمامی مسئولان استان هستیم.

خرسندی مرکز پژوهش‌های بسیج دانشجویی استان را متشکل از فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و افزود: 8 نقطه آسیب‌پذیر حاشیه شهر رشت توسط این مرکز شناسایی شده و معضلات حاشیه‌نشینی در جامعه امروز مورد غفلت واقع شده است.

وی با ابراز اینکه "در حوزه کمک‌رسانی و رسیدگی به مناطق حاشیه‌نشین نیازمند گامی مؤثر در حمایت از گروه‌های جهادی دانشجویی هستیم" اعلام کرد: با این اقدام خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه بدون موانع موجود توسط گروه‌های دانشجویی بیش از پیش انجام می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با ارائه پیشنهاد تخصیص 10 درصد از اعتبارات به طرح اشتغال روستایی و صنایع دستی تصریح کرد: حمایت اعتباری در حوزه صنایع دستی و گردشگری و ایجاد استارت‌آپ‌های مرتبط با این حوزه گامی مؤثر در تأمین اشتغال استان است.

خرسندی با تأکید بر ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی با استفاده از ظرفیت‌های استان گیلان خاطرنشان کرد: شرایط محیطی استان گیلان بستری مناسب جهت توسعه صنایع تبدیلی چوب است و توسعه پوشش جنگلی استان نقش قابل قبولی در اشتغال‌زایی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: از استاندار گیلان خواستاریم تا نسبت به سلامت اخلاقی اقتصادی مدیران تحت امرشان حساسیت بیشتری داشته و سیستم نظارت شفافی در عملکرد آنان اعمال کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان استفاده از تمام سلایق به‌دور از نگاه سیاسی مبتنی بر اصل شایسته‌سالاری در حلقه مشاورین جوان را خواستار شد و افزود: جلسات و دیدار با جوانان انقلابی و حزب‌اللهی از سوی استاندار نیازمند توجه بیشتر است.

خرسندی با اظهار اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان استان گیلان از سیاسی‌کاری و سیاست‌بازی رنج می‌برد تأکید کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان گیلان نیازمند بررسی دقیق است زیرا این اداره‌ به حوزه نفوذ برخی نمایندگان مجلس، شورای شهر و چهره‌های سیاسی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه امروز در اکثریت هیئت‌های ورزشی استان افرادی به‌عنوان رئیس هیئت قرار دارند که حتی یک بار لباس آن ورزش مربوطه را به تن نکردند، گفت: ورزش استان گیلان باید برای ورزشکاران باقی بماند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با اشاره به مسائل زیست‌محیطی و پسماند استان گیلان تصریح کرد: احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و ساماندهی پسماند استان نیازمند نگاه و همت ملی است.

نماینده مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با ابراز اینکه استان گیلان همواره شاهد تغییرات استانداران است، اضافه کرد: استان گیلان در پی طبیعت سرسبز و منحصر به فرد خود معضلات گسترده‌ای دارد.

محمدحسین غریبی با تذکر اینکه عدم پرداخت مطالبات مردم از سوی دستگاه‌ها موجب بی‌اعتمادی به‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود تأکید کرد: دانشجویان در جامعه امروز وظیفه گفتمان‌سازی و تصمیم‌سازی را به‌عهده دارند.

وی با اشاره به تعطیلی و رکود واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان خاطرنشان کرد: با وجود تولید گسترده برنج مرغوب در استان گیلان همواره واردات برنج نامرغوب و بی‌کیفیت به کشور ادامه دارد و کشاورزان با این اقدام ضرر زیادی را متحمل می‌شوند.

نماینده مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه گیلان با تأکید بر گستردگی مشکلات اقتصادی مردم استان گیلان اضافه کرد: دخالت‌های نابجا در سیستم مدیریتی استان همانند ضرب‌المثل آش و دو آشپز می‌شود.

نماینده شورای صنفی دانشجویان دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه با طرح کارورزی دانشجویان، استفاده دانشجویان به‌عنوان نیروی کار ارزان در استان تداعی می‌شود تأکید کرد: آیین‌نامه شورای صنفی دانشجویان باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

سینا یزدانی خاطرنشان کرد: در روز دانشجو، افراد دانشجو را سرگرم مراسمات و جشن‌ها کرده و از دغدغه‌های آینده و اشتغال دانشجویان غافل هستند و به‌جرئت می‌توان گفت دولت‌ها در سه دهه اخیر حمایت‌های خود را نسبت به دانشگاه‌ها کاهش داده‌اند.

نماینده شورای صنفی دانشجویان دانشگاه گیلان با اظهار اینکه با دانشجویان مانند بدهکار بانکی برخورد می‌شود تصریح کرد: دانشجویان باید برای استفاده از تسهیلات دانشگاهی آسوده‌خاطر باشند و این امر با برخورد‌های نامناسب برای دانشجویان امکان‌پذیر نیست.

یزدانی راجع به پروژه پل عابر پیاده ایستگاه دانشجویان دانشگاه گیلان تصریح کرد: پروژه مذکور چندین ماه است که معلق مانده و امید است این پروژه پیش از بروز اتفاقی تلخ برای دانشجویان احداث شود.

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه تمام فعالان سیاسی باید به‌دنبال توسعه فرهنگ سیاسی باشند، افزود: باید قانون‌مداری درست را بلد باشیم تا قانون به‌درستی در عرصه‌های مختلف جامعه اجرا شود.

کاوش کشاورز با یادآوری ظرفیت و منابع سرشار در استان گیلان و با بیان اینکه این منابع به‌دلیل ضعف‌های مدیریتی به هدر رفته است تأکید کرد: استان گیلان در حوزه تولید و اقتصاد وضعیت نامطلوبی دارد.

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: انجمن اسلامی با سنگ‌اندازی‌های متعددی در فعالیت خود روبه‌رو است و این امر باید مورد توجه مسئولان ارشد استان قرار گیرد. / تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام