استاندار گیلان در سیاهکل: چاپ
اولویت اول ما در استان گردشگری است/تنها راه‌حل مشکل زباله، راه‌اندازی زباله‌سوز در سه‌نقطه استان است
19 آذر 96 - 18:23

گیلان آنلاین: ما آمادگی داریم سرپوشه ای که بازاریابی و هماهنگی‌های لازم را برای واحدهای بوم گردی و هتل داری انجام دهد را جوانان و یا شرکت‌های ثبت‌شده به شهرستان بدهیم.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در جلسه رفع موانع تولید سیاهکل که در سالن شهید آوینی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در سیاهکل که توسط دهیاران و مسئولین این شهرستان بیان شد، اظهار کرد: باید با اولویت‌بندی مشکلات شهرستان سیاهکل برطرف شود.

وی بابیان اینکه نظر مردم برای ما بسیار مهم است، گفت: با انجام سفرهای شهرستانی و جویا شدن مشکلات مردم؛ توزیع اعتبارات در استان را انجام می‌دهیم.

استاندار گیلان بابیان اینکه مشکل مردم اشتغال‌زایی است، افزود: مشکل مردم در حال حاضر همین است و از دهیاران و شوراها م می‌خواهم تا علاوه بر مباحث عمرانی در این موضوع نیز ورود کنند.

سالاری تصریح کرد: در سیاهکل دو ظرفیت گردشگری و کشاورزی وجود دارد که می‌توانند در این شهرستان به یکدیگر کمک کنند.

وی با اشاره به استفاده از تسهیلات دولتی به اشتغال آفرین‌های روستایی گفت: اگر شخصی بخواهد در روستایی یک واحد بوم گردی انجام دهد؛ در طرح هادی از آن‌ها حمایت می‌شود، اما اگر افرادی بخواهند از شهرهای دیگر در اینجا ویلا سازی کنند موردحمایت ما نیستند.

نماینده عالی دولت در استان بابیان اینکه اولویت اول ما در استان و به‌ویژه سیاهکل گردشگری است، افزود: ما آمادگی داریم سرپوشه ای که بازاریابی و هماهنگی‌های لازم را برای واحدهای بوم گردی و هتل داری انجام دهد را جوانان و یا شرکت‌های ثبت‌شده به شهرستان بدهیم.

سالاری گفت: می‌بایست پیشرفت بخش گردشگری، آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت در منطقه تقویت شود.

وی در رابطه با بخش کشاورزی اظهار کرد: جهاد کشاورزی می‌بایست طرح، پیشنهاد و حمایت‌های لازم را برای بخش کشاورزی، به‌ویژه مناطق محروم انجام دهد.

استاندار گیلان بیان کرد: در بخش گازرسانی سعی می‌کنیم موانع قانونی جهت گازرسانی به روستاها را رفع کنیم.

سالاری در رابطه با مشکلات آب شرب روستاها، تصریح کرد: محلی کردن تأمین آب، مشکلات خودش را دارد و هزینه زیاد و اختلاف سطح موجود موجب می‌شود تا نتوانیم در همه‌جا به‌صورت مجتمع انجام بدهیم.

وی بابیان اینکه پیگیر اجرایی شدن سد دیلمان هستیم، گفت: برخی از مسئولین شهرستانی از آب منطقه‌ای گلایه‌مند هستند که باید پیگیر آن باشند تا این سد اجرایی شود.

نماینده عالی دولت در استان در رابطه باکارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان افزود: اگر می‌خواستیم امروز تصمیم بگیریم فرق داشت تا اینکه بخواهیم در رابطه باکار انجام‌شده‌ای حرف بزنیم، اگر خوب است که بسیار عالی و اگر مشکلی دارد نیز نمی‌توانیم آن را تعطیل کنیم.

سالاری بیان کرد: مردم منطقه در آن حضور دارند و ماشین‌های آن نیز مشکلاتی را به وجود آورده‌اند که باید رفع شود، البته باید خدماتی نیز به مردم بدهند که می‌گویند داده‌ایم اما در آمارها تناقض وجود دارد که می‌بایست در بهداشت، ورزش و ... به مردم منطقه خدمت‌رسانی کنند.

استاندار گیلان در رابطه با مطالبات چای‌کاران، گفت: دولت سهم خود را در هفته گذشته به‌صورت کامل پرداخت کرده، اما باید پیگیر مطالبات از طریق کارخانه‌داران بود که از مردم همین منطقه هستند.

وی در رابطه با مشکل زباله استان گیلان، افزود: تنها راهی که بخواهیم مشکل را حل کنیم این است که در سه‌نقطه از استان زباله‌سوز راه‌اندازی کنیم تا مشکل برطرف شود.

سالاری در رابطه با مدارس بدون استفاده تصریح کرد: می‌بایست این واحدها را در اختیار واحدهای گردشگری داد تا بتوان از این طریق در منطقه اشتغال‌زایی انجام شود.

وی خطاب به مدیران کل استان گیلان، گفت: سفر روزانه خود را به شهرستان‌ها افزایش بدهید، برای این کار با فرماندار هماهنگ شوید و در یک روز از صبح تا غروب به شهرستان‌ها بروید و با مردم دیدار کنید تا مشکلات پیگیری و رفع شود. / فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام