عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی : چاپ
خیلی بد است که دولت هزینه سلامتی مردم را تأمین نکند/در طرح تحول سلامت باید هزینه‌های جیب مردم را به 30 درصد برسانیم
23 آذر 96 - 10:06

گیلان آنلاین: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این خیلی بد که دولت هزینه سلامتی مردم را تأمین نکند گفت: ما در جلسه مشترکی که هم دولت هم مجلس بود دنبال این هستیم که این طرح با آن نواقصی که داشت انجام شود زیرا هر کار بزرگی نواقصی هم دارد.

 

 

گیلان آنلاین: مهرداد لاهوتی در نشست خبری بابیان اینکه در بحث طرح تحول سلامت علی‌رغم ایراداتی که به این طرح وارد است باید هزینه‌های جیب مردم را به سی درصد برسانیم اظهار کرد: باید هزینه‌های درمان را 30 درصد مردم پرداخت کنند و 70 درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

وی افزود: دو منبع الآن در سال 96 در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان برای بخش سلامت به‌غیراز پروژه‌های عمرانی مثل ساخت بیمارستان اعتبار تهیه‌شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای هزینه یک‌بخشی حدود ۳۹ هزار میلیارد تومان از محل درآمد اقتصادی و بقیه هم از محل منابع دیگر تهیه کردیم.

لاهوتی بابیان اینکه دو مورد را یک مقدار دولت با تأخیر در حال دنبال است بیان کرد: ده درصد از قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را ما پیش‌بینی کردیم که بدهیم و مال دولت نیست و در جلساتی که داشتیم به آقای قاضی‌زاده گفتم که دخل و تصرف در این پول خیانت است.

وی بیان کرد: ما وقتی تعهد ایجاد کردیم و وزیر هم ازهرجهتی در حال حمله است چه می‌تواند انجام دهد، ایشان آمدن گفتن یک طرح است و منابع من این است، یکی یک درصد مالیات بر ارزش‌افزوده که اینجا خیلی خطرناک است زیرا مال مردم است و مردم این را برای سلامتی خودشان می‌دهند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بابیان اینکه این خیلی بد که دولت هزینه سلامتی مردم را تأمین نکند گفت: ما در جلسه مشترکی که هم دولت هم مجلس بود دنبال این هستیم که این طرح با آن نواقصی که داشت انجام شود زیرا هر کار بزرگی نواقصی هم دارد.

لاهوتی بابیان اینکه به امید خدا این دو طرح تا را ما مکمل می‌کنیم گفت: آن قانونی که پیش‌بینی کرده بودیم به وزارت مربوطه پرداخت کنیم و وزارت مربوطه هم درهرصورت نقاط ضعفش را برطرف کند و به نظر من طرح خوبی است.

وی با اشاره به منتقدین طرح‌ها افزود: درهرصورت آن‌هایی که انتقاد دارند این‌طرف قضیه را هم ببینند که خیلی از افراد بودند که حتی برای درمان خودشان امکان مراجعه به بیمارستان را برای همین حداقل‌ها هم نداشتند.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام