مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: چاپ
فروش بالغ بر 2 میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب گیلان
23 آذر 96 - 20:56

گیلان آنلاین: مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت: سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با فروش 2 میلیارد و 50 میلیون تومانی کتاب در رشت به کار خود پایان داد.

 

 

گیلان آنلاین: فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان و استقبال مردم از این نمایشگاه، گفت: در مجموع 6 روز برگزاری این نمایشگاه بیش از 52 هزار نفر از کتب ارائه شده در نمایشگاه مذکور در 200 غرفه بازدید کردند.

وی با بیان اینکه بیش از 400 ناشر کشوری و استانی در نمایشگاه حضور داشتند، تصریح کرد: در این میان 50 ناشر گیلانی حضور داشتند که 30 ناشر کتب خود را در غرفه های مستقل عرضه کردند و 15 ناشر نیز به صورت تجمیعی به ارائه تازه های نشر خود پرداختند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان عنوان کرد: بیش از 48 هزار و 355 عنوان کتاب با تخفیف 30 درصدی در این نمایشگاه عرضه شد که غرفه های کتب کودک و نوجوان، کمک آموزشی و رمان بیشترین استقبال را داشته است.

این مسئول فرهنگی تاکید کرد: سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با فروش 2 میلیارد و 50 میلیون تومان پایان یافت که 650 میلیون تومان آن با استفاده از بن تخفیف ارائه شده در نمایشگاه بوده است.

وی با بیان اینکه ناشران کشوری حاضر در نمایشگاه، حضور در نمایشگاه   های استانی را ضرورتی در جهت آشنایی مردم با تازه های نشر و اقدامات در حوزه کتاب می دانند، افزود: ناشران استانی نیز خواستار برپایی هر ساله نمایشگاه هستند تا بتوانند کتب بومی استان و فعالان عرصه کتاب گیلان را معرفی کنند.

فاضلی یادآور شد: ناشران استانی ایجاد ارتباط با ناشران ملی را مهمترین دستاورد نمایشگاه کتاب می دانند و معتقدند این نمایشگاه   ها موجب می شود تا صدای کتاب در سراسر کشورمان شنیده شود و ناشران استانی دیده شوند.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه هر روز میزبان برنامه های جانبی بود که در قالب شب شعر، جشن امضا، معرفی و نقد کتاب، رونمایی کتاب و کارگاه های آموزشی تدوین و برگزار شد. 

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام