نماینده مردم رشت : چاپ
باید برای اجرایی شدن پروژه قطار شهری شهر رشت به زور متوسل شد
28 دی 96 - 18:37

گیلان آنلاین: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن پروژه قطار شهری شهر رشت باید به زور متوسل شد تاکید کرد: اجرای پروژه قطار شهری در شهرهای بزرگ‌ کشور در حال اجرا است.

 

 

گیلان آنلاین: جبار کوچکی‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان رشت با اشاره به اینکه نقش شهر رشت در استان گیلان نقشی پررنگ و اثرگذار است اظهار داشت: شهر رشت به نیمی از جمعیت استان گیلان در حوزه‌های مختلف سرویس‌دهی می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران ارشد استان باید نگاهی شهرستانی و مستقل به شهرستان رشت داشته باشند تصریح کرد: با توجه به حجم‌ جمعیت و تاثیرپذیری استان از این شهر، امکانات موجود باید به‌درستی در شهر رشت تقسیم شود.   

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه از مجلس هشتم دو بحث مهم در خصوص ترافیک شهری شهر رشت در مجلس شورای اسلامی به‌منظور قرار گرفتن در ردیف بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تاکید کرد: کمربندی شهر رشت از مسیر امام‌زاده هاشم(ع) به خمام و بزرگراه آقاسید شریف(ع) یکی از موارد مذکور بود.

وی ساماندهی ترافیک داخلی و قطار شهری رشت را دومین مبحث مطرح شده عنوان کرد و افزود: این پیشنهاد یک بار در صحن رای نیاورد و با اقدامات و فعالیت‌های گسترده نمایندگان رشت بار دوم در جدول زمان‌بندی بودجه قرار گرفت و در حال حاضر پس از گذشت 10 سال همچنان در جدول باقی مانده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه مدیران استانی نتوانستند مطالعات زیست‌ محیطی و مجوز مباحث مربوط به شورای ترافیک حمل و نقل کشور را در خصوص این طرح‌ها دریافت کنند گفت: باتوجه به این اقدامات به تازگی مطرح شده که شهر رشت به قطار شهری نیاز ندارد.

وی شهر رشت را یکی از شهرهای فرهنگی و با تمدن کشور دانست و با بیان اینکه در خصوص حذف پروژه قطار شهری شهر رشت شیطنت‌هایی صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه قطار شهری به رشت ظلم شده و این پروژه به مدت 10 سال ابتر باقی مانده است.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه نمایندگان شهر رشت در خصوص پروژه قطار شهری رشت از مدیران اجرایی استان و شهرستان گله‌مند هستند تاکید کرد: امروز ترافیک شهر رشت به شهر خمام، کوچصفهان و تولم شهر رسیده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترافیک شهر رشت ضربه بزرگی به اقتصاد استان گیلان می‌زند خاطرنشان کرد: مسافران با دیدن ترافیک شهر رشت از ورود به این شهر خودداری کرده و این امر اقتصاد استان را به نابودی می‌کشاند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری شهر رشت بار دیگر از سوی نمایندگان شهر رشت از وزیر راه و شهرسازی سئوال می‌شود بیان کرد: تلاش است تا پروژه قطارشهری شهر رشت از جدول به ردیف بودجه منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن پروژه قطار شهری شهر رشت باید به زور متوسل شد تاکید کرد: اجرای پروژه قطار شهری در شهرهای بزرگ‌ کشور در حال اجرا است و اضافه شدن شهر رشت به این پروژه موجب تقسیم شدن منابع در راستای اجرای این پروژه می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام