جانعلی‌پور: یک نماینده مجلس باید دارای تقوا به عنوان اولین ویژگی باشد.
3 بهمن 90 - 20:13

گیلان آنلاین: جانعلي‌پور گفت: برخی از کشورها به تقلید از انتخابات فرمالیته غربی اقدام به برگزاری انتخابات می‌کنند که البته ثمری جز یک ژست سیاسی برای مردم آن کشور نخواهد داشت.
[more]
مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان گفت: مجلسی موفق است که بتواند به دشمنان داخلی و خارجی با قدرت «نه» بگوید.

اسماعیل جانعلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه گيلان، با اشاره به فرا رسیدن زمان انتخابات مجلس نهم گفت: انتخابات باعث افزایش قدرت نظام می‌شود.

وی افزود: انتخابات اگر حضور حداکثری را داشته باشد و بر اساس قانون برگزار شود و صداقت در آن موج بزند، می‌تواند سبب قدرت نظام شود.

جانعلي‌پور گفت: برخی از کشورها به تقلید از انتخابات فرمالیته غربی اقدام به برگزاری انتخابات می‌کنند که البته ثمری جز یک ژست سیاسی برای مردم آن کشور نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه نگاه ویژه به دین از نقاط متمایز انقلاب اسلامی و به دنبال آن، انتخابات در کشور ماست ادامه داد: در طول سه دهه از عمر انقلاب اسلامی، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی برای انتخاب مسوولین نظام از بالاترین رده نظام تا دیگر مسوولیت‌های کشور، به پای صندوق‌ها آمده‌اند و این تفاوت بزرگ و اصلی انقلاب ما با دیگر انقلاب‌هاست.    

مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان با بیان اینکه ویژگی‌های یک نماینده اصلح در فرمایشات مقام معظم رهبری طنین‌انداز است، گفت: از فرمایشات مقام معظم رهبری اینطور به نتیجه می‌رسیم که یک نماینده مجلس باید دارای تقوا به عنوان اولین ویژگی باشد.

وی ادامه داد: همچنین نماینده مردم در مجلس جمهوری اسلامی باید متدین و انقلابی باشد و با روحیه انقلابی خود، مشکلات مردم را درک کرده و در صدد رفع آن بر آيد.

جانعلی‌پور اضافه کرد: همچنین نماینده مجلس شورای اسلامی باید باکفایت و جوانگرا بوده و با داشتن برنامه‌های راهبردی در جهت توسعه کشور قدم بردارد.

وی مردمی بودن را یکی دیگر از نشانه‌های یک نماینده اصلح عنوان کرد و گفت: در میان مردم بودن و درک مشکلات مردم از نزدیک، باعث می‌شود که رضایت مردم جلب ‌شود.

جانعلي‌پور به ویژگی‌های مجلس موفق اشاره کرد و افزود: بزرگانی همچون شهید مدرس در دوره‌های مجلس پیش از انقلاب اسلامی بوده‌اند و با رشادت خود همواره در تاریخ زنده خواهند ماند. بزرگی که تقید به ارزش‌های اسلامی در وی موج می‌زد و الگوی تمام نمایندگان در تمامی ادوار مجلس است.

مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان افزود: مجلسی موفق است که بتواند به دشمنان داخلی و خارجی با قدرت نه بگوید و در برابر خواسته‌های استعمارگونه‌شان بایستد و از حقوق ملت دفاع کند.

وی با بیان اینکه پس از حوادث انتخابات سال 88 بصیرت در جامعه افزایش یافته، گفت: مردم ما پس از این تجربه به این بصیرت رسیده‌اند که امید دشمنان را نقش بر زمین کنند و این هدیه الهی است که باعث شد مردم، ناکامی دشمنان داخلی و خارجی را رقم بزنند.

مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در ادامه به نقش رسانه‌ها در زمان انتخابات اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند با بیان حقایق امید را به جامعه القا کنند و آرامش را برای جامعه به ارمغان آورند.

وی در پایان افزود: رسانه‌ای که در مسیر دشمن‌شناسی و بصیرت افزایی در جامعه قدم بردارد، می‌تواند با انتشار اخبار درست که از صداقت بهره‌مند است، به برگزاری هرچه بهتر انتخابات کمک کند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام