واکنش عجیب برزیگر به اظهارات نماینده لاهیجان/ هفت سئوال از جناب برزیگر
10 بهمن 96 - 00:00

گیلان آنلاین: گفتنی است که در مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی از جمله بیمارستان دکتر حشمت رشت و به ویژه در نوبت های صبح اقدامات درمانی توسط رزیدنت ها زیر نظر اساتید صورت می گیرد و اما در برخی موارد اساتید بدون حضور رزیدنت ها به انجام اقدامانت درمانی مبادرت می ورزند

 

 

 

گیلان آنلاین: به دنبال اظهارات دکتر نیکفر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص تخلف یک پزشک متخصص قلب که قادر به انجام آنژیوگرافی نبوده اما بیماران را جهت انجام آنژیوگرافی در سرویس خود بستری می کند( اینجا) ، دکتر انوش برزیگر که چندی قبل در اقدامی غیراخلاقی خود را بنیانگذار بیمارستان حشمت نامیده بود موضوع این مصاحبه را به خود گرفته و ضمن درخواست تاییدیه از رییس بیمارستان دکتر حشمت رشت مبنی بر حضور وی در بخش آنژیوگرافی، از جایگاه ریاست نظام پزشکی رشت با دکتر نیکفر مکاتبه و وی را تهدید کرد! و نوشت:

« نماینده مردم فهیم شهرستان لاهیجان و سیاهکل

جناب آقای دکتر ذییح الله نیکفر

سلام علیکم

پیرو مصاحبه شما در فضای مجازی، مبنی بر تخلفات انجام گرفته در مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب دکتر حشمت رشت به اطلاع می رساند، پزشک متخصص قلب با توصیفی که شما ارائه نموده اید که آنژیوگرافی انجام نمی دهد در این مرکز حضور ندارد و کما فی السابق روند انجام آنژیوگرافی طبق روال متداول برای همه بصورت یکسان در این مرکز انجام می گیرد.

علی ایحال با توجه به ادعای حضرتعالی که موجب ناراحتی ریاست، اعضای هیات علمی و رزیدنت های این مرکز آموزشی درمانی گردیده؛ به عنوان رئیس نظام پزشکی کلانشهر رشت، به شما اعلام می گردد در خصوص اتهاماتی که مطرح نموده اید مستندات لازم را ارائه نمایید. چنانچه مستندات مورد نظر ارائه نشود و ادعای شما در این خصوص فاقد سندیت باشد، سازمان نظام پزشکی کلانشهر رشت بر خود واجب می داند جهت حفظ شئونات و صیانت از حقوق پزشکان اقدامات قانونی را انجام دهد. فلذا اگر مستنداتی در این خصوص دارید ارائه نمایید در غیر این صورت ضرورت دارد به اصلاح اظهارات خود اقدام نمایید، وگرنه اقدام قانونی از طریق مراجع ذیصلاح قضایی و کمیسیون اصل 90 مجلس بعمل خواهد آمد.

در خاتمه با توجه به جایگاه شما، شایسته است وقت خود را جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل مهم استانی و مشکلاتی که در امر درمان و بهداشت استان وجود دارد صرف نمایید و اوقات گرانبها را اینگونه در مسائل حاشیه ای که هیچ گونه مستنداتی ندارد تلف ننمایید.

دکتر انوش برزیگر
مشاورعالی رئیس کل نظام پزشکی کشور، نائب رئیس کمیسیون اخلاق پزشکی شورای عالی نظام پزشکی کشور و رئیس شورای هماهنگی شورای نظام پزشکی استان گیلان»

از سویی رزیدنت های رشته قلب نیز طی نامه ای به ریاست دانشگاه گواهی کردند که از حضور برزیگر در بخش آنژیوگرافی بهره جسته اند!

به نظر می رسد این نامه نیز همچون نامه رییس بیمارستان حشمت به درخواست و پیگیری برزیگر صورت گرفته باشد.

اما در خصوص این سه اقدام، چند سئوال مطرح می شود:

1. دکتر نیکفر در گفتگوی خود از شخص برزیگر نام نبرده بود اما اینکه برزیگر بلافاصله این مورد را به خود گرفته، جای تامل دارد و باید از وی پرسید دلیل اینکه خود را مصداق تعابیر دکتر نیکفر معرفی کرده، چیست؟!

2. برزیگر از صدیقی نژاد متخصص بیهوشی و رییس بیمارستان حشمت درخواست کرد تا تایید کند که او در بخش آنژیوگرافی حضور می یابد. این در حالی است که صدیقی نژاد منصوب شده ی برزیگر است و در دوره ریاست برزیگر بر دانشگاه، از سوی وی به عنوان رییس بیمارستان منصوب شده بود. باید از برزیگر پرسید که تاییدیه از سوی منصوب شده ی خود تا چه حدی اعتبار دارد و ارزشمند است؟

3. دستپاچگی برزیگر در این موضوع موجب شد تا در جمع آوری امضا از رزیدنت ها دچار یک اشتباه فاحش گردد بدین صورت که از رزیدنت های سال دوم نیز امضا گرفته شد. در صورتی که اساساً رزیدنت های سال دوم به ویژه در نیمه اول سال دوم تحصیلی، دوره آنژیوگرافی را طی نکرده اند و در انجام آن مهارتی ندارند! و این سئوال پیش می آید که آیا برزیگر پس از 40 سال حضور در بیمارستان با زمان آموزش و مهارت یافتن رزیدنت ها در زمینه آنژیوگرافی اطلاعی ندارد؟! و همچنین این سئوال پیش می آید که در اینگونه موارد اساساً آیا رزیدنت ها می توانند در خصوص اساتید خود نظر مکتوب مخالف بدهند؟!

4. نیکفر در اظهارات خود خاطرنشان کرد که یکی از پزشکان قادر به انجام آنژیوگرافی نیست اما برزیگر در تاییدیه هایی که جمع و جور کرده است صرفاً حضور وی در بخش آنژیوگرافی را گواهی کرده اند! این در حالی است که بسیاری از افراد از جمله پیراپزشکان و خدماتی ها نیز در بخش آنژیوگرافی حضور می یابند لکن حضور آنها به معنی توانایی و امکان انجام آنژیوگرافی توسط آنها نیست. باید از برزیگر پرسید که وی چرا هنوز تفاوت حضور در بخش آنژیوگرافی و انجام آنژیوگرفی را نمی داند؟!

5. از اظهارات نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل به خوبی این برداشت حاصل می گردد که آن پزشک مدنظر وی، در بیمارستان های خصوصی نیز آن اقدام متخلفانه را مرتکب می شود اما برزیگر صرفاً به بیمارستان حشمت پرداخته است جایی که رزیدنت ها حضور دارند و در نوبت های صبح اقداماتی از جمله آنژیوگرافی توسط رزیدنت های سال بالا زیر نظر اساتید انجام می گردد.

باید از برزیگر پرسید که آیا وی در بیمارستان های خصوصی رشت، بیماران را جهت انجام آنژیوگرافی در سرویس خود بستری نمی کند؟! و آیا در آن بیمارستان ها نیز رزیدنت ها زیر نظر اساتید آنژیوگرافی می کنند؟!

6. برزیگر که هنوز در خصوص تغییر ردیف بودجه سرطانی ها پاسخگو نبوده، در حالی نیکفر را بابت اظهاراتش به شکایت تهدید کرده است که گویی پس از 70 سال عمر و 40 سال حضور در فعالیت های درمانی وسیاسی، باید از وی پرسید که آیا هنوز به این نکته پی نبرده که نمایندگان مجلس در حین انجام وظایف نمایندگی از جمله نظارت بر دستگاه های اجرایی، مصونیت قضایی دارند؟!

7. برزیگر در بخشی از نامه خود آورده است: « در خاتمه با توجه به جایگاه شما، شایسته است وقت خود را جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل مهم استانی و مشکلاتی که در امر درمان و بهداشت استان وجود دارد صرف نمایید و اوقات گرانبها را اینگونه در مسائل حاشیه ای که هیچ گونه مستنداتی ندارد تلف ننمایید.»

باید از برزیگر پرسید که فرضاً اگر یکی از اساتید مشهور دانشگاه که جایگاه مقدس معلمی را اشغال کرده، کراراً مرتکب تخلفی بزرگ همچون فریب مردم گردد و با زیرپا نهادن اخلاق اسلامی و پزشکی، بیماران را جهت انجام آنژیوگرافی در سرویس خود بستری نماید اما شخص دیگری آن را انجام دهد و اینگونه این به اصطلاح استاد با رفتار خود دروغ و فریب و رفتارهای غیرقانونی و غیر انسانی را در بین دانشجویان فعلی و پزشکان آینده این جامعه ترویج دهد و به بخش هایی از جامعه پزشکی تسری دهد و بسترهای لازم برای ایجاد باندهای بزرگ فساد در جامعه را فراهم سازد، این امر مسئله ای حاشیه ای و غیر مهم محسوب می گردد؟!

گفتنی است که در مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی از جمله بیمارستان دکتر حشمت رشت و به ویژه در نوبت های صبح اقدامات درمانی توسط رزیدنت ها زیر نظر اساتید صورت می گیرد و اما در برخی موارد اساتید بدون حضور رزیدنت ها به انجام اقدامات درمانی مبادرت می ورزند و در مراکز درمانی خصوصی نیز اساساً رزیدنت ها حضور ندارند. بنابراین به نظر می رسد منظور دکتر نیکفر که خود پزشک و فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی گیلان است از اینکه کسی دیگر به جای آن پزشک مدنظر آنژیوگرافی می کند اساساً رزیدنت ها نبوده است.

باید منتظر ماند و دید که دکتر  نیکفر چه واکنشی به این نامه برزیگر خواهد داشت.

 

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: پزشک 11 بهمن 1396 ساعت 10:11

با سلام
من یک پزشک فارغ التحصیل حشمت هستم،مطلبی رو که جناب دکتر نیکفر اشاره کردن بهش،کاملا صحیحه
استاد برزیگر چند سال قبل تو کت لب ،حتی کت و شلوارشان رو هم در نمیاوردن،آنژیو ها رو هم اصلا به رزیدنت نمیدادن و دکتر سالاری یا خیرخواه یا قلی پور و گاهی هم دکتر نقشبندی انجام میدادن
بعد از اینکه لو رفت که ایشون کلی بابت حق اشعه دریافت کردن،صرفا با لباس فرم فقط در کت لب بودن و باز هم دست به مریض نمیزدن،حتی گزارش آنژیو بیماران رو هم بسیار خلاصه و ناخوانا مینوشتن،طوری که رزیدنتها برای اصلاحش دست به دامن سایر اساتید میشدن که بعدا استاد برزیگر ایراد نگیرند که چرا گزارش مریض اینجور نوشته شده

نظر دهید - پسندیدم 16

نظر شما:

security code
تلگرام