در صحن علنی مجلس مطرح شد چاپ
واکنش لاریجانی به توئیت پراکنی معاون روحانی
17 بهمن 96 - 21:21

گیلان آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از توئیت پراکنی یکی از معاونین رئیس جمهور تاکید کرد: دولت لایحه منقحی به مجلس ارائه نداده است.

 

 

 

گیلان آنلاین: بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۷ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آئین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: هیئت رئیسه مجلس مسئول حفظ شان، منزلت و اقتدار مجلس است و دفاع از حقوق و جایگاه نمایندگان باید به واسطه هیئت رئیسه انجام شود.


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه این روز‌ها شاهد حضور نمایندگان در صحن علنی مجلس برای بررسی لایحه بودجه هستیم یکی از معاونین رئیس جمهور با توئیت پراکنی منزلت مجلس و جایگاه و اقتدار مجلس را خدشه دار می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شب گذشته این معاون رئیس جمهور در توئیتی نوشته است که امروز کمیسیون تلفیق و مجلس به بهانه تصویب بودجه میدان دار بهم ریختن قواعد اداره امور کشور شده و همه چیز را تغییر داده اند.

وی گفت: متاسفیم این عزیزان باید کار خود را انجام می‌دادند و حالا که مجلس وارد شده و ایراداتی که به صورت جدی به لایحه وارد است را اصلاح می‌کند شاهد توئیت پراکنی و خدشه دار شدن جایگاه و شان مجلس هستیم.

بهروز نعمتی از هئت رئیسه مجلس خواست با دفاع از زحمات نمایندگان در جریان بررسی لایحه بودجه به دولت در این زمینه تذکر دهد.

طبق گزارش خانه ملت،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر عنوان کرد: نمی‌دانم کدام معاون رئیس جمهور چنین توئیتی را منتشر کرده است، کار نادرستی انجام داده اند، مگر خیلی لایحه منقحی ارائه کرده اند که اکنون مجلس آن را بهم ریخته است؟

وی تاکید کرد: به هر حال کمیسیون تلفیق و دیگر نمایندگان زحمت کشیده اند تا لایحه درست شود، کجای این لایحه را مجلس بهم ریخته است. شاکله بودجه موجود است و آنجایی که اشکال بوده را اصلاح کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در قالب موارد اصلاحی زمانی که دولت اظهارنظر می‌کند با موافقت نماینده دولت روبه رو هستیم، موارد کمی با مخالفت دولت مواجه هستیم مجلس چیزی را بهم نزده است و این حرف نادرست است.

نوبخت: با معاون رئیس جمهور صحبت می‌کنم
سخنگوی دولت در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه با اشاره به تذکر نعمتی عنوان کرد: من با معاون رئیس جمهور صحبت می‌کنم.

نوبخت ادامه داد: باید از ادبیاتی استفاده کنیم که خدشه به شان کسی وارد نشود.
 
 
 
 
منبع: جهان نیوز
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام