درباره رفتارهای غیرعادی مهران احمدی در نشست خبری
23 بهمن 96 - 09:59

گیلان آنلاین: در کانون توجه بودن چیزی نیست که مهران احمدی پیش از این آن را تجربه نکرده باشد، او پله‌های ترقی در سینمای ایران را یک شبه طی نکرده که بخواهد یک شبه تمام اعتبار شخصیتی‌اش را با رفتارهای خارج از چارچوب زیر سؤال ببرد

 

 

 

 

گیلان آنلاین: فرزین ماندگار:از مهران احمدی در جریان نشست خبری فیلم مصادره که به عنوان کارگردان در آن حضور داشت رفتارهایی سر زد که در حالت عادی صرفاً از نوجوانی کم تجربه و بی‌جنبه که دچار جوزدگی محیط شده انتظار می‌رفت. 

 
 ظاهراً در مهران احمدی هم کمالات همنشین اثرگذار بوده و سبب شده او هم از تئوری خنداندن به هر قیمتی حتی پایین کشیدن شلوار! پیروی می‌کند.

حالا این پیروی کردن اگر داخل فیلم اتفاق بیفتد باز به رسم وضعیت این سال‌های سینمای ایران و اقتضای طنز می‌تواند قابل اغماض باشد اما متأسفانه کار به جایی رسید که مرز میان نشست خبری و ارجاعات جنسی داخل فیلم برای آقای کارگردان خیلی معنی دار نبود.

در کانون توجه بودن چیزی نیست که مهران احمدی پیش از این آن را تجربه نکرده باشد، او پله‌های ترقی در سینمای ایران را یک شبه طی نکرده که بخواهد یک شبه تمام اعتبار شخصیتی‌اش را با رفتارهای خارج از چارچوب زیر سؤال ببرد، هر چند فضای نشست‌های خبری جشنواره فیلم فجر چندسالی است که خیلی حال و هوای فرهنگی و هنری گذشته را ندارد.

مهران احمدی در اولین تجربه کارگردانی‌اش با رصد فضا و حال و هوای سینمای کشور فتح گیشه را نشانه رفته و موفقیت در این زمینه را اولویت قرار داده است.
 
نگاه به گیشه داشتن چیز بدی نیست، در این مجال قرار نیست به مختصات فنی و محتوایی فیلم او ورود کنیم اما رفتارهای دور از شأن مهران احمدی نشان داد که او برای موفقیت حاضر است تن به خیلی چیزها بدهد. چند سال پیش بود که رضا عطاران در جریان برگزاری مراسم اختتامیه فیلم فجر و درحالی که برنامه به طور زنده از رسانه ملی پخش می‌شد عنوان کرد که برای خنداندن مخاطب حاضر است حتی شلوارش را هم... مواضعی که با واکنش منفی برخی اهالی پیشکسوت سینما از جمله جمشید مشایخی مواجه شد.

همین مسئله باعث شد چندی بعد رسانه ملی مانع حضور او در یک برنامه زنده شود، حال و هوا و روحیه مهران احمدی در نشست خبری فیلم مصادره نیز شباهت زیادی با روحیه آن شب رضا عطاران داشت.

گویا او مرزی میان آنچه در فیلم ترسیم کرده با واقعیت و فضای رسمی قائل نیست، البته این معضل فرهنگی همواره دامنگیر جشنواره فجر بوده است. در جشنواره‌های معتبر جهان سینماگران مطرح همواره با لباس‌های رسمی حاضر می‌شوند و معمولاً از بروز رفتار و گفتارهای غیرطبیعی نیز اجتناب می‌کنند اما در ایران وضعیت به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

 مهران احمدی پیش از این همواره به عنوان بازیگری خوش‌اخلاق و محجوب شناخته می‌شد. بی‌پروایی کلامی او که نوعی مستی و نداشتن تعادل رفتاری را به ذهن متبادر می‌کرد، غافلگیر‌کننده بود.
 
 
 
 
 
 
 
منبع: جوان
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام