فاطمه زهرا(س) اولین شهید دفاع از ولایت است
23 بهمن 96 - 00:00

گیلان آنلاین: کارشناس علوم قرآنی گفت: معنای یک مسلمان واقعی این است که برای دفاع از دین اسلام تا پای جان بایستد و دریغی هم در این باره نداشته باشد.

 

 

 

گیلان آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی رضاییدرباره ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: در دوران زندگی بی بی دو عالم صرف نظر از درس اخلاق، زندگی، شوهر داری و تربیت فرزندان، مسئله دفاع از ولایت و کیان اسلام حائز اهمیت است. اولین شهیده راه دفاع از ولایت، حضرت زهرا(س) است. در تاریخ شیعه و سنی آمده است بعد از پیامبر اسلام(ص) کفار برای بیعت با حضرت علی (ع) به خانه حضرت وارد شده و حضرت زهرا(س) در بین درب و دیوار به خاطر دفاع از حضرت علی (ع) صدمه خوردند.

حضرت فاطمه(س)
حجت الاسلام والمسلمین رضایی ادامه داد: وقتی حضرت فاطمه (س) به هوش می آیند و متوجه می شوند که حضرت علی (ع) را دست بسته به مسجد برده اند به دنبالشان راه می افتد و در مسجد خطبه ای قراء در دفاع از حریم ولایت برای مردم بیان می کنند.

وی درباره محتوای خطبه حضرت زهرا(س) بیان کرد: بی بی دو عالم در خطبه خودشان به مردم تذکر می دهند که آینده شما به کجا می رسد و چه خواهد شد. دفاع حضرت فاطمه(س) به جهت ولی و امام بودن حضرت علی(ع) و همچنین راهنمای جامعه آن روز و جانشینی پیامبر اسلام(ص) بوده است و به همه کسانی که مدعی دفاع از ولایت هستند درس دفاع از امامت و ولایت داده اند.

این کارشناس علوم قرآنی به تقسیم بندی دفاع از حریم ولایت پرداخت و درباره چگونگی ولایت پذیری، عنوان کرد: معنای یک مسلمان واقعی و مطیع ولایت فقیه این است که برای دفاع از دین اسلام و ولایت فقیه تا پای جان بایستد و دریغی هم در این باره نداشته باشد.

 

 

 منبع: میزان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام