مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان خبر داد: چاپ
ثبت نام بیش از ۵ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن کریم/۱۲ اسفند آغاز مسابقات سراسری
23 بهمن 96 - 18:11

گیلان آنلاین: ۱۴ حوزه امتحانی میزبان آزمون سراسری قرآن کریم استان گیلان خواهند بود .

 

 

گیلان آنلاینمهدی قربانیان ، رئیس اداره قرآنی اوقاف و امورخیریه گیلان در خصوص برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم ،گفت : مقام معظم رهبری همواره از سال ۶۸ در جلسات متعدّد که با جامعه قرآنی کشور در مناسبت های مختلف داشتند ، عنوان می فرمودند که کمبود حافظ قرآن امروز در کشور احساس می شود .

وی همچنین افزود : البته به برکت پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های قرآنی در کشور یک حرکتی رو به جلو داشته است اما این مهم از سوی معظم له احساس شد و بارها تاکید بر این موضوع مهم فرمودند و همین باعث شد بسیاری از نهادها و سازمان ها ، مؤسسات و جلسات قرآنی تلاش کردند تا جریان آموزش قرآن را تحکیم و تقویت کنند . 
علیزاده همچنین گفت : بسان همین موضوع در سال ۱۳۹۱ ، مقام معظم رهبری در دیدار با جامعه قرآنی سراسر کشور فرمودند : در کشور ما حداقل باید یک میلیون نفر حافظ قرآن باشند . که پیرو مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن اوقاف و امورخیریه با طرحی به نام طرح تربیت حافظان قرآن کریم به میدان آمد .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان همچنین افزود : اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از سال ۹۱ تا ۹۵ حدود ۵۴۶۲۴ نفر را در رشته های مختلف قرآن کریم تحت آموزش قرار داده است . ۶۸۲ کلاس در بقاع متبرکه و ۱۸۵ کلاس خارج از بقاع متبرکه با کمک ۵۴۸ مربی حفظ قرآن کریم ، این تعداد را آموزش داده اند ، البته در کنار کلاس های حضوری حفظ ، یک مرکز حفظ مجازی قرآن کریم هم داریم که فعالیت خود را از سال ۹۵ شروع کرده است .
وی همچنین افزود : در طی این ۵ سال ۲۵۱۸۶ نفر ( حدود ۵۰ درصد ) در آزمون پایانی شرکت کرده اند که ۱۱۰۹۳ نفر موفق به اخذ گواهینامه شدند که در سال جاری ۶۵۰۰ نفر در ۳۶۱ کلاس و به کمک ۳۳۰ مربی در حال آموزش هستند . 
علیزاده همچنین گفت : در آزمون امسال تمهیداتی اندیشیده شده که قرآن‌آموزان در سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله مؤسسات و مراکز قرآنی ، امامزادگان و بقاع متبرکه ، حسینیه‌ها و مساجد ، پایگاه‌های بسیج ، کانون‌های فرهنگی مساجد، حوزه‌های علمیه، نیروهای مسلح و دارالقرآن‌های آموزش و پرورش در ذیل نهاد خود در این آزمون ثبت‌نام کنند .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان همچنین با اشاره به ثبت نام بیش از ۵ هزار نفری در آزمون سراسری ، گفت : آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان روز پنجشنبه دهم اسفندماه در ۲۶ رشته و در ۱۴ حوزه امتحانی استان گیلان برگزار خواهد شد که ثبت نام آزمون در رشته های مختلف از ۱۸ آذرماه ۱۳۹۶ آغاز و به دلیل استقبال خوب علاقمندان ، با دو مرحله تمدید تا ۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ ادامه یافت .
 
 
 
 
 
 
منبع: اوقاف گیلان
 
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام