مانع تراشی مدیران در ساخت مستندهای انقلابی
24 بهمن 96 - 08:08

گیلان آنلاین: مدیر مرکز مستند سوره گفت: ما که می‌خواهیم برای ۴۰ سالگی انقلاب مستند بسازیم اما یک آقای مدیرکل محترمی دستور می‌دهد که کسی حق ندارد از کاخ‌ها فیلمبرداری کند و ما هم زورمان به جایی نمی‌رسد!

 

 

 

گیلان آنلاین: محسن یزدی، مدیر مرکز مستند سوره حوزه هنری اظهار کرد: مدتی است که مستند زندگی شهید مدرس را شروع کرده‌ایم و برای آن پژوهش مفصلی هم انجام داده‌ایم و برای تولید آن هم هر چه در توان داشتیم صرف کردیم.


وی افزود: تا کنون مستند مناسبی درباره این شخصیت بزرگ تاریخ ایران ساخته نشده و ما سعی کردیم درادامه رویکردمان به تاریخ و زوایای بازگو نشده آن این کار را انجام دهیم.

یزدی بااشاره به اینکه ما در این مسیر گاهی با اتفاقات تأسف باری مواجه می‌شویم گفت: در طول ساخت کارهای اینچنینی مرتب با مانع روبرو می‌شویم که یکی از عجیب‌ترین آن عدم اجازه فیلمبرداری از کاخ‌ها است.

 وی افزود: میراث فرهنگی رسما به ما اجازه فیلمبرداری از کاخ گلستان را نمی‌دهد و مدیرکل امور موزه‌ها حتی اجازه نمی‌دهد ما برایش کار را توضیح دهیم.

مدیر مرکز مستند سوره بااشاره به اینکه استدلال آنها صدمه زدن به اموال موزه است گفت: اولا کار مستند وسایل زیادی ندارد که بخواهد به موزه‌ها صدمه بزند ثانیا این چه استدلالی است که آقایان می‌کنند؟ مگر با هر بهانه‌ای می‌شود در موزه‌ها و کاخ‌ها را بست؟

یزدی با بیان اینکه مستند زندگی شهید مدرس منتظر اجازه سازمان میراث فرهنگی برای تصویربرداری از کاخ گلستان است گفت: ما که می‌خواهیم برای ۴۰ سالگی انقلاب مستند بسازیم و این همه در این باره از طرف مسئولان نظام تاکید می‌شود اما یک آقای مدیرکل محترمی دستور می‌دهد که کسی حق ندارد از کاخ‌ها فیلمبرداری کند و ما هم زورمان به جایی نمی‌رسد.
 
 
 
 
 
 
 

منبع: کیهان
 
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام