مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان: چاپ
به حق ۲۲ بهمن ۹۶ تماشایی برگزار شد/خدمت به امامزادگان و بقاع متبرکه یک موهبت الهی است
24 بهمن 96 - 14:36

گیلان آنلاین: خدمت به بقاع متبرکه وامامزادگان یک موهبت الهی و یک وظیفه سنگین است .

 

 

گیلان آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در اولین روز از همایش آموزشی دو روزه مدیران و خدامین بقاع متبرکه گیلان ضمن تبریک ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تسلیت ایام فاطمیه ، گغت : به حقیقت ۲۲ بهمن امسال تماشایی برگزار شد ، علیرغم تبلیغات مکرر و پررنگ دشمنان ، کانال های ضدانقلاب و سلطنت طلب که با سیاه نمایی انقلاب و دلسرد کردن مردم در پی خلوت برگزار کردن این راهپیمایی بزرگ و پرشور بودند با حضور پرشور مردم همه نقشه های آنان نقش بر آب شد و امروز این اقتدار و عظمت از برکات امام راحل ، خون شهدا و امامزادگان عظیم الشان است امامزادگانی که اولاد حضرت زهرا(س) هستند و ما وظیفه داریم معارف حقیقی این بزرگواران را به نسل بعد منتقل نماییم .
وی همچنین افزود : به شما هئیت امناء محترم بقاع متبرکه برای خدمت در مکانی که عزیزترین و محبوبترین فرد پیش خداوند در آن دفن هستند باید تبریک گفت زیرا کار و خدمت برای این بزرگواران سعادتمندی و عزتمندی است ، بقاع متبرکه یک سرمایه بزرگ معنوی است که باید با نگاه و کار انقلابی ، جهادی و قرآنی آن را حفظ و نگهداری نمود .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین افزود : به حق می توان گفت که هئیت امناء بقاع متبرکه گیلان بسیار پرتلاش و بی ادعا هستند و این را می شود در کوشش شما عزیزان در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی به عینه مشاهده کرد که البته هنوز جای کار فراوان دارد.
علیزاده با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) ، گفت : پیامبر اکرم(ص) در جمع یاران خود فرمودند : هرکسی نمی تواند مسئولیت پست خود را تا آخر اجرا نماید مگر آنکه حق آن را به خوبی و درست ادا نماید . پذیرش مسئولیت در جمهوری اسلامی یک موهبت الهی است مشروط به اینکه آن مسئولیت خوب و بدرستی انجام پذیرد و به آن خوب عمل نماید .
وی همچنین افزود : هئیت امناء ما انسان های پاک ، مخلص ، جهادی و بی ادعایی هستند که بی چشم داشت در سنگرهای بقاع متبرکه مشغول به فعالیت و جهاد هستند .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین افزود : هرکس به اندازه مسئولیتی که دارد باید با مدیریت صحیح و پدرانه و آن را به سرانجام برساند ، خداوند این نعمت الهی را به ما رسانده است و باید پاسخگوی این نعمت بزرگ باشیم.
علیزاده همچنبن گفت : ما امروز در یک جبهه بزرگ فرهنگی حضور داریم و بنا بر فرمایش حضرت آقا که بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند ، باید این وظیفه بزرگ را که بر دوش ما است با کار و تلاش جهادی و انقلابی بخوبی پاسخ درست دهیم .

 

 

 

 

منبع: اوقاف گیلان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام