رئیس‌جمهور بجای رفراندوم بازار ارز را جمع کند
28 بهمن 96 - 17:48

گیلان آنلاین: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:علی رغم اینکه التهابات اجتماعی اخیر پیش بینی می‌شد و ما به دولت در این باره تذکر داده بودیم اما اکنون دولت در تلاش است پس از این اتفاقات به مردم آدرس اشتباهی بدهد.

 

 

 

گیلان آنلاین: احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز با اشاره به مطرح کردن بحث رفراندوم از سوی رئیس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: امروز دولت آقای روحانی پس از پنج سال مسئولیتی که برعهده داشته در مقابل یک علامت سوال جدی مبنی بر اینکه نتیجه زمان سپری شده، سرمایه‌های صرف شده کشور در این مدت و عمر سر شده از ملت،  چه نتیجه ملموسی برای مردم داشته که آن‌ها بتوانند این نتیجه را در زندگی خود در قالب گذشته زندگی و امید به آینده حس کنند، قرار دارد.


وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت در پاسخ به این سوال عاجز است افزود: علی رغم اینکه التهابات اجتماعی اخیر پیش بینی می‌شد و ما به دولت در این باره تذکر داده بودیم اما اکنون دولت در تلاش است پس از این اتفاقات به مردم آدرس اشتباهی بدهد. 

بیگی در ادامه تصریح کرد: کمااینکه در نشست مطبوعاتی رئیس جمهور زمانی که خبرنگار از روحانی سوال می‌پرسد که آیا صدای اعتراضات مردم و گله مندی آن‌ها از اوضاع معیشتی را شنیده اید یا خیر رئیس جمهور این سوال را جهت دار تلقی می‌کند و می‌گوید اساس مخالفت مردم موضوعات سیاسی و اجتماعی است این در حالی است که در تمام این اعتراضات حتی یک شعار سیاسی و اجتماعی داده نشد و عموم مردم به ناکارآمدی و ناتوانی دولت در پاسخ دادن به نیاز‌های خود و رفع مشکلات آن‌ها ایراد می‌گرفتند. 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: مردم به فساد‌های عدیده‌ای که در دستگاه‌های دولتی دیده می‌شود ضعف قوه قضائیه در پاسخ دادن به خواست مردم برای مجازات جنایتکاران و مفسدین معترض بودند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد افزایش نرخ ارز در بازار هستیم آنچه در این بازار رخ داده بر زندگی توده‌های مردم اثرات مخربی به جای خواهد گذاشت. سفره‌های مردم  راکوچکتر خواهد کرد و زندگی آن‌ها را با بحران‌های عدیده‌ای مواجه می کند. مردم نمی‌توانند درآمد مناسبی به دست بیاورند تا بتوانند یک زندگی آبرومند در قیاس با گذشته داشته باشند یعنی نه تنها پیشرفتی در زندگی آنها رخ نداده بلکه در مقایسه با گذشته با مشکلات بیشتری مواجه هستند. 

نماینده مردم تبریز تاکید کرد: دولت با مطرح کردن بحث رفراندوم آن هم در روزی که انتظار می‌رود صحبت‌های مسئولان حول محور اتحاد ملی صورت گیرد،  به دنبال جبران ناکارآمدی‌های خود برامده است. 

بیگی در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور با طرح مسئله رفراندوم تزلزلی را به دنیا مخابره می‌کند، خاطرنشان کرد: این پیام حاکی از این است که ما برای رسیدن به یک اقناع عمومی نیازمند هستیم که اختلافات مان را در قالب یک رفراندوم حل کنیم و یک همه پرسی قاطع این اختلافات را پایان ببخشد.
 
 
 
 
 


منبع: خبرگزاری دانشجو
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام