سردار رضایی در آستارا بیان کرد: چاپ
امضای توافقات مرزبانی پنج کشور حاشیه خزر در آینده ای نزدیک
4 اسفند 96 - 09:47

گیلان آنلاین: امضای توافقات مرزبانی بین پنج کشور حاشیه خزر در آینده ای نزدیک محقق می شود.

 

 

 

گیلان آنلاین: سردار سرتیپ پاسدار قاسم رضایی ، در سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر ، مرز زمینی و پل ریلی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها ، اظهار کرد : در این بازدید ، در حوزه های دریا و خشکی ، شاهد اقدامات خوبی در حوزه مرزبانی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه آمادگی عملیاتی و اشرافیت در کنترل مرزها در این منطقه بسیار بالاست ، ادامه داد : با توجه به راهبردهای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ، یکی از مباحثی که می تواند تعاملات را ارتقا دهد ، ترددها و رفت و آمدها می باشد.

وی با اشاره به روند پیشرفت پل ریلی بین المللی آستارا – آستارا بین دو کشور ، افزود : امیداورم پیمانکاران بتوانند با سرعت این خط آهن را نهایی کنند که علاوه بر جابجایی کالا ، در بحث مسافری هم فعال باشد.

سردار رضایی در ادامه اضافه کرد : آنچه مرزبانان را خوشحال می کند ، ارتقای تعاملات است و این موضوع برای مرزنشینان هم مفید است.

وی روابط تعریف شده بین دو کشور را برای استان گیلان و به خصوص شهرستان مرزی بندر آستارا و شهرهای آن سوی مرز بسیار مفید دانست و تصریح کرد: امروز در این مناطق ، جرایم مرزی و هیچ اعتراضی در دو سوی وجود ندارد و مردم گیلان هم از این افزایش تعاملات استقبال می کنند.

فرمانده مرزبانی کشور در بخش دیگر سخنان خود از برنامه هایی که در حوزه خزر ، بین پنج کشور حاشیه این دریا ایجاد شده است ، سخن گفت و خاطر نشان کرد : در بحث های بین دولتمردان و مسئولان سیاسی این کشورها ، روابط بسیار خوبی ایجاد شده و برقرار است و در آینده ای نزدیک توافقات و تفاهمات مرزبانی بین پنج کشور به نتیجه خواهد رسید.

وی گفت : در آینده یک تیمی از مرزبانی جمهوری اسلامی به مسکو خواهد رفت و در نشست های برگزار شده ، پیش نویس اولیه برای اقدامات مرزبانی به نتیجه خواهد رسید.

وی در پایان اضافه کرد: پس از منتج به نتیجه شدن این توافقات ، موارد توافق شده به امضای مرزبانی هر دو کشور خواهد رسید.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام