انجام سونوگرافی در آمبولانس‌های کشور
19 اسفند 96 - 21:12

گیلان آنلاین: سرپرست اورژانس کشور از انعقاد تفاهم‌نامه با مسئولان فرودگاه پیام خبر داد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه دو بالگرد جدید به اورژانس هوایی افزوده می‌شود.

 
 

 

 

 

گیلان آنلاین: پیرحسین کولیوند در نشست خبری در ارتباط با مجموعه انتقادات انجام گرفته از ابتدای سال جاری توسط سازمان اورژانس گفت: به همت وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس حدود یک سال پیش اورژانس کشور تبدیل به یک سازمان شد و این مسئله چابکی این سازمان را به همراه داشت همچنین ماه گذشته اساسنامه سازمان به تأیید شورای نگهبان رسید و ابلاغ شد.

 وی به روند اقدامات صورت گرفته توسط اورژانس در زلزله سرپل ذهاب، مراسم اربعین حسینی و وقوع برف و کولاک در کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در همه این این موضوعات اورژانس کشور توانست با موفقیت لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام دهد و از جمله دستگاه‌هایی بودیم که در این راستا شاکی نداشتیم.

دو بالگرد جدید به اورژانس هوایی افزوده می‌شود

سرپرست اورژانس کشور گفت: بالگرد‌های اورژانس هوایی را در حال حاضر به ۳۴ مورد رساندیم و طی تفاهم‌نامه با مسئولان فرودگاه پیام دو فروند بالگرد بل ۲۱۵ تحویل نیرو‌های اورژانس داده خواهد شد و بر این اساس دو شهر دیگر مجهز به اورژانس هوایی می‌شوند.

کولیوند ادامه داد: ۱۹ هزار مصدوم توسط اورژانس هوایی جابه‌جا شده که ۶۰ درصد آن‌ها بلافاصله به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

وی بیان داشت: تأکید ناوگان زمینی در دستور کار قرار دارد و نوسازی و افزایش آمبولانس‌ها از سیاست‌های سازمان اورژانس است.

ارائه ۶۰۰ موتور آمبولانس در شهر‌های کشور

سرپرست اورژانس کشور در مورد فعالیت موتور آمبولانس‌ها در پایتخت گفت: استفاده از این وسیله زمان رسیدن به مددجو و حادثه‌دیده را کاهش داده و هزینه مصرف سوخت را به شدت کم کرده است و ما می‌توانیم در مأموریت‌ها بیشتر پاسخگو باشیم.

وی از ارائه ۵۰۰ تا ۶۰۰ موتور آمبولانس به سایر شهر‌ها خبر داد و گفت: این موتور آمبولانس‌ها خریداری شده و به زودی در اختیار اورژانس قرار می‌گیرد.

انجام سونوگرافی در آمبولانس

سرپرست اورژانس کشور با استفاد از تجهیزات پزشکی و مدرن در آمبولانس‌ها گفت: به صورت پایلوت برخی از آمبولانس‌ها مجهز به سونوگرافی پورتابل شده که مسئله در کمک بهتر به حادثه‌دیدگان بسیار موثر است.

وی افزود: همچنین با هماهنگی سازمان انتقال خون بالگرد‌ها و اتوبوس آمبولانس‌ها مجهز به گروه‌های خونی O. منفی شده تا خدمات سریع‌تری به بیماران و مصدومان حادثه دیده انجام گیرد. همچنین ارائه خدمات ویژه توسط اورژانس برای بیماران دچار سکته مغزی و قلبی با کد‌های ویژه در اورژانس مورد توجه قرار گرفته است.

کولیوند گفت: ناشنوایان نیز با استفاده از سامانه‌ای خاص دسترسی به سیستم اورژانس پیدا کرد تا در وقوع حوادث بتوان به آن‌ها کمک کرد.

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام