مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد: چاپ
۲۶۰ بقعه متبرکه میزبان طرح آرامش بهاری/مشارکت ۳هزارنفر در برگزاری این طرح در ایام تعطیلات نوروز
21 اسفند 96 - 00:00

گیلان آنلاین: استان گیلان در سال گذشته ۲۳۹ بقعه مجری طرح داشته و امسال این عدد به ۲۶۰ بقعه رسیده است .

 

 

 

گیلان آنلاینحجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در نشست خبری که در محل اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان برگزار شد درباره برگزاری طرح آرامش بهاری در نوروز ۹۷، اظهار کرد : این طرح با هدف ترویج باورهای دینی ، سبک زندگی ایرانی اسلامی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اجرا می‌شود . 

وی اعلام کرد : تغییر در محتوای آموزشی و سطح بندی بقاع مجری طرح آرامش بهاری دو ابتکار و نوآوری در برگزاری این طرح در نوروز ۹۷ است .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه تا سال قبل آرامش بهاری در یک سطح برای بقاع مجری طرح ابلاغ می‌شد ، گفت : امسال بقاع مجری این طرح در استان‌ها به چهار سطح ویژه ، سطح یک ، سطح دو و سه تقسیم شده‌اند .
وی همچنین اضافه کرد : استان گیلان در سال گذشته ۲۳۹ بقعه مجری طرح داشته و امسال این عدد به ۲۶۰ بقعه رسیده است .
علیزاده با اشاره به هشتمین سال برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح کشور و گیلان ، گفت : این طرح از ۲۵ اسفند ۹۶ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه دارد .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان اعلام کرد : سه هزار نفر از اعضای هیئت امناء ، مدیران مراکز فرهنگی ، خدام رسمی و افتخاری بقاع متبرکه و کارکنان اوقاف در برگزاری این طرح مشارکت دارند . 
وی با اشاره به اینکه برای هر رده از بقاع مجری طرح آرامش بهاری برنامه‌های مخصوصی طراحی شده و توقع سازمان از هر بقعه در سطح خودش متفاوت است ، گفت : برای گیلان هشت بقعه مجری طرح آرامش بهاری ویژه تعیین شده است . 
علیزاده اذعان کرد : بقاع سطح ویژه ، سه تا پنج مبلغ ، خیمه معرفت و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی دارند و تمام برنامه‌های آرامش بهاری را اجرا می‌کنند .
وی یادآور شد : بقاع سطح یک در گیلان ۳۰ بقعه هستند که بین یک تا دو مبلغ داشته ، خیمه معرفت معمولی دارند و برنامه‌های محدودتری را اجرا می‌کنند .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه بقاع سطح دو ۴۰ بقعه هستند که مبلغ و خیمه معرفت دارند ، گفت : امسال در گیلان ۷۸ بقعه خیمه معرفت دارند .
وی اضافه کرد : بقاع سطح سه گیلان که تعداد آنها ۱۸۲ بقعه است ، ظرفیت استقرار مبلغ ندارند و شاید روحانی بومی هم نداشته باشند اما این ظرفیت را دارند که در ایام نوروز به روی مردم گشوده باشد ، نظافت شده و با سرویس بهداشتی تمیز در خدمت پذیرایی از زائران قرار بگیرند . 
علیزاده یادآور شد : در ۱۰ بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری ایستگاه سلامت راه اندازی می‌شود که خدمات پزشکی رایگان به زائران ارائه می‌کند .
وی با اشاره به تغییر محتوای آموزشی در حوزه مبلغین ، کودک ، تبلیغ چند رسانه‌ای ، سبک زندگی و مبلغین طرح آرامش بهاری نوروز ۹۷ ، گفت : در اجرای طرح آرامش بهاری امسال تعداد مبلغین به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ۲۲۰ نفر می رسد .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ، طرح آرامش بهاری را دارای دو بعد تبلیغی و خدمت رسانی دانست و گفت : خدمت رسانی بر عهده هیئت امناء است .
علیزاده تاکید کرد : تعامل و هماهنگی با دستگاه های اجرایی و انتظامی صورت گرفته تا ضمن جلوگیری از شیطنت عده‌ای فریب خورده ، طرح آرامش بهاری با کیفیت کامل برگزار شود .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: اوقاف گیلان
 
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام