مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان : چاپ
زنان گیلانی رتبه هشتم کشور را در مشارکت‌ اقتصادی دارند
21 اسفند 96 - 19:57

گیلان آنلاین: نرخ مشارکت اقتصادی زنان گیلانی به تفکیک وضع سکونت در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

 

 

 

گیلان آنلاین: فاطمه رفیعی ظهر امروز در همایش گرامیداشت روز زن و دیدار بانوان گیلان با استاندار گیلان در رشت اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) بزرگترین عامل تحقق عدالت و شایسته سالاری پس از سوی حضرت‌ اکرم(ص) در دین اسلام بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان حضرت فاطمه‌ زهرا(س) را الگو و اسوه حقیقی تمامی مسلمانان عالم‌ عنوان کرد و با بیان اینکه این بانوی بزرگوار اسوه‌ای کامل و بدون نقص برای همه زنان آزادی‌خواه جهان است‌ گفت: حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی موجب پویایی و تعالی جامعه می‌‌شود.

رفیعی یک میلیون و 263 هزار و 99 نفر از جمعیت استان را از بانوان دانست و با بیان اینکه  25 نفر از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند افزود: 220 نفر از بانوان گیلانی در حوزه‌های شوراهای اسلامی روستا حضور دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با بیان اینکه نقش مدیریتی بانوان در استان گیلان رو به افزایش است خاطرنشان کرد: 136 دهیار، یک بخشدار، یک معاون فرماندار، یک مدیرکل و 20 معاون مدیرکل در استان گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند.

رفیعی تصریح کرد: براساس آخرین تحلیل آمار و بررسی وضعیت زنان استان گیلان توسط معاون بانوان رئیس جمهور نرخ مشارکت اقتصادی زنان گیلانی به تفکیک وضع سکونت در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه  نرخ مشارکت زنان گیلانی در زمینه‌های اقتصادی از نظر جنسیتی در سنین 15 تا 29 سال در رتبه دوم کشور قرار دارد بیان کرد: نرخ اشتغال زنان گیلانی به تفکیک جنسیتی  و به تفکیک سکونت در استان گیلان نیازمند توجه ویژه مسئولان است‌.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با اشاره به اینکه احساس رضایتمندی در زنان گیلانی از درصد بسیار بالایی برخوردار است بیان کرد: زنان بیکار با سطح سواد بالا در استان گیلان نیازمند توجه و اشتغال پایدار هستند.

رفیعی با بیان اینکه توجه به حوزه بانوان در استان گیلان نیازمند توجه ویژه است خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های متعدد بانوان گیلانی در عرصه‌های مدیریتی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یک ضرورت است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام