استاندار گیلان: چاپ
فرمانداران استان گیلان حداقل یک معاون زن منصوب کنند
21 اسفند 96 - 19:59

گیلان آنلاین: تمامی فرمانداران و بخشدارن در استان گیلان حداقل باید از یک معاون زن برخوردار باشند.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با جمعی از بانوان به مناسیت گرامیداشت روز زن در رشت با اشاره به اینکه بانوان گیلان همواره در اقتصاد کشور نقشی فعال دارند اظهار داشت: تبلور تلاش زنان گیلانی در عرصه فعالیت‌های کشاورزی به‌درستی مشهود است.

 استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر روند در زندگی اجتماعی حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی یک ضرورت است گفت: نقش پررنگ زنان و بانوان گیلانی در تمامی عرصه‌های جامعه پرنگ و اثرگذار است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر ضرورت افزایش نقش بانون گیلانی در عرصه‌های مختلف جامعه بیان کرد: برخی از موانع برای حضور بانوان و زنان از قوانین حاکمیتی است و تحقق مطالبات بانوان با برنامه‌ریزی، رعایت قوانین و پیگیری مدام حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز بانوان در عرصه‌های تحصیلی و کیفیت آموزش پیشتاز‌ هستند و جامعه به‌منظور رسیدن به موفقیت و تعالی نیازمند حضور بانوان در عرصه‌های مختلف است گفت: شناسایی ظرفیت مدیریتی بانوان در استان گیلان امری واجب و حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌ بانوان باید در حوزه‌های مدیریتی استان دیده شود خاطرنشان کرد: تمامی فرمانداران و بخشدارن در استان گیلان حداقل باید از یک معاون زن برخوردار باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت کاهش نابرابری در حوزه بانوان و با بیان اینکه به‌طور ویژه در استان گیلان در  این حوزه اقدام می‌شود تصریح کرد: بانوان باید در عرصه‌های کاری و کارآفرینی به‌طور منسجم فعالیت کنند.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه امروز بانوان در حوزه‌های مختلف به طور ویژه مورد اعتماد جامعه هستند تصریح کرد: حضور گسترده و مداوم بانوان در سازمان‌های مردم‌نهاد موجب تصمیم‌گیری‌های اثرگذار در جامعه می‌شود.

سالاری با بیان اینکه استفاده از بانوان به‌عنوان فرماندار در دستور کار سیستم مدیریتی استان گیلان قرار می‌گیرد تصریح کرد: بانوان گیلانی سرشار از توانمندی و اعتماد به نفس هستند و می‌توانند در حوزه‌های مدیریتی اثرگذار باشند.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت فراهم شدن اماکن و مراکز ورزشی برای ورزش‌های همگانی بانوان در سطح استان تاکید کرد: بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت بانوان و جوانان در حوزه‌های مدیریتی همواره از سوی دولت یک تکلیف است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان از استان‌های توانمند و با ظرفیت‌های بالا در کشور محسوب می‌شود افزود: ظرفیت و توانمندی بانوان در استان گیلان غیرقابل انکار است و برای پویایی و تعالی هر چه بیشتر استان باید از این ظرفیت گسترده در حوزه‌های مدیریتی و اقتصادی استان بهره برد.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام