رئیس کل دادگستری گیلان: چاپ
عقب ماندگی اقتصادی در گیلان سابقه‌ای دیرینه دارد
21 اسفند 96 - 20:35

گیلان آنلاین: از نظر اقتصادی عقب ماندگی دیرینه‌ای در گیلان وجود دارد که نیاز است با تعامل همه دستگاه‌ها این عقب ماندگی جبران شود.

 

 

 

گیلان آنلاین: احمد سیاوش‌پور در دوازدهمین نشست شورای قضایی، سال 96 را سالی مملو از حوادث گوناگون و بعضا تلخ خواند و گفت:دستگاه قضایی استان نیز در این سال روزهای حساس و پرکاری را پشت سر گذاشت. 

وی با اشاره به حوادث دیماه 96، آن را هشداری بر همه مسئولان نظام برشمرد و افزود:همه قوا باید تلاش کنند تا با توجه به نیازمندی مردم، ابزار سعادت و خوشبختی آنها را در این دنیا فراهم آورند .

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مردم بارها در عرصه‌های گوناگون پایبندی خود را به نظام مقدس جهوری اسلامی به اثبات رسانده‌اند، ادامه داد: سیل خروشان مردم در ایام الله 22 بهمن امسال ثابت کرد که ملت ایران همچنان بر عهد و پیمانی که با نظام بسته‌اند پابرجا هستند .

سیاوش‌پور با اشاره به گلایه‌های مردم از نارسایی و کاستی‌ها آن را مربوط به همه قوا دانست و گفت:اگرچه دستگاه اجرایی در صف اول خدمتگزاری به مردم قرار دارد اما بخشی از گلایه مردم، دو قوه دیگر از جمله دستگاه قضایی را نیز شامل می‌شود .

وی با بیان اینکه همه قوا در نظام جمهوری اسلامی مکمل یکدیگرند تصریح کرد: قوای مجریه، مقننه و قضائیه در کنار یکدیگر نظامی جامع در راستای خدمت به مردم را شکل می‌دهند .

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه شورای قضایی استان در راستای افزایش سطح رفاه و آسایش مردم در کنار سایر دستگاه‌ها گام بر می‌دارد اظهار کرد: از نظر اقتصادی عقب ماندگی دیرینه‌ای در گیلان وجود دارد که نیاز است با تعامل همه دستگاه‌ها این عقب ماندگی جبران شود .

وی بخش بزرگی از فعالیت‌های دستگاه قضایی را معطوف به حوزه منابع طبیعی و حفظ حقوق بیت‌المال معرفی کرد و افزود: در سالی که گذشت پافشاری دستگاه قضایی بر حفظ حقوق بیت‌المال بعضا با برداشت‌های ناصوابی همراه بوده است .

این مقام ارشد قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار فراوانی جرائم در استان گیلان و علل و ریشه های آن بیان داشت: باید ریشه‌های اجتماعی و جامعه شناختی پرخاشگری موجود در سطح جامعه که موجب فراوانی جرائمی مانند ضرب و جرح عمدی می‌شود مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد .

وی با بیان اینکه بیماری‌های اجتماعی باید به اندازه بیماری‌های فراگیر جسمی در جامعه مورد توجه قرار گیرد افزود: جامعه‌ی مقام در برابر آسیب‌های اجتماعی در برابر دشمن نیز مقام و نفوذ ناپذیر است .

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام