رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: چاپ
اجرای طرح «سلامت نوروزی» در گیلان
21 اسفند 96 - 20:37

گیلان آنلاین: این طرح در راستای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافرینی که در ایام نوروز وارد استان گیلان می‌شوند اجرا خواهد شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی، از 15 اسفند 96 الی 15 فروردین 97 در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می‌شود اظهار کرد: با توجه به افزایش 17 درصدی ورود مسافران به گیلان در سال 96، پیش بینی می‌شود؛ جهت ارایه خدمات مناسب به شهروندان و مسافرینی که گیلان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند، نیازمند هماهنگی و همکاری بین بخشی باشیم . 

وی افزود: با توجه به احتمال ورود بیش از دو و نیم میلیون مسافر به استان، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، استقرار 23 ایستگاه سلامت در سطح استان، دایر کردن مراکز شبانه روزی دندانپزشکی و داروخانه‌های معین برای ارایه خدمات دارویی مناسب، از جمله اقدامات پیش‌بینی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در این زمینه 63 پایگاه اورژانس، 26 مرکز درمانی دولتی و 8 مرکز درمانی خصوصی، 100 مرکز جامع شبانه‌روزی دولتی و 48 مرکز شبانه‌روزی خصوصی، آماده خدمت رسانی است . 

یوسف‌زاده، از تشدید نظارت‌ها و بازدیدهای روزانه دانشگاه علوم پزشکی از مراکز ارایه خدمات در طول ایام نوروز برای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان خبر داد و خاطرنشان کرد: اورژانس 115 گیلان نیز جهت ارایه خدمات فوریت‌های پزشکی، 50 نقطه جاده‌ای استان را پوشش خواهد داد . 

وی با اشاره به وجود بیشترین تلفات جاده‌ای در محور رشت - لنگرود، افزود: در یازده ماه اول سال جاری 504 نفر بر اثر تلفات جاده‌ای جان خود را در جاده‌های گیلان از دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: برای مسیرهای پرتردد و حادثه‌خیز به ویژه لاهیجان، تالش و امامزاده هاشم، تمهیدات لازم برای امدادرسانی در نظر گرفته شده است. همچنین، به منظور آموزش، پیشگیری و کاهش تلفات جاده‌ای، پویش چهارشنبه سوری و نوروز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی شده است . 

وی با بیان این که بر اساس آخرین بررسی‌ها، 34 درصد مصدومین حوادث جاده‌ای، موتورسوارها و 27 درصد عابرین پیاده بودند، افزود: در این خصوص باید تمهیدات لازم برای انتقال مناسب مصدومین به مراکز درمانی در نظر گرفته شود . 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام