معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت : چاپ
"بالن" مهمترین علت حریق در چهارشنبه آخر سال شهر رشت است
22 اسفند 96 - 10:35

گیلان آنلاین: در شب چهارشنبه سوری از هر ۶ مورد حریق در واحدهای مسکونی رشت ۵ مورد به‌علت پرواز دادن بالن آرزوها رخ می‌دهد.

 

 

 

گیلان آنلاین: شهرام مؤمنی اظهار داشت:‌ با توجه به آمارهای ارائه شده،‌ از هر 6 حریقی که در واحدهای مسکونی شهر رشت در ایام پایانی سال و چهارشنبه سوری رخ می‌دهد 5 حریق مربوط به پرواز بالن‌ آروزها بر فراز ساختمان‌ها است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی ‌شهر رشت تصریح کرد:‌ چند سالی است که شهروندان اقدام به روشن کردن بالن‌های آرزو به‌ویژه در شب چهارشنبه سوری می‌کنند که با فرود آمدن این بالن‌ها بر فراز ساختمان‌ و بالکن منازل، حوادث آتش سوزی بسیاری رخ می‌دهد.

مؤمنی روشن کردن بالن‌های آرزو در مجاورت ساختمان‌ها را خطرناک خواند و گفت:‌ شهروندان از قرار دادن مواد اشتعال‌زا در بالکن منازل به جهت فرود احتمالی بالن آرزوها و فشفشه خودداری کرده و از بسته بودن درب بالکن‌ آپارتمان‌های خود اطمینان حاصل کنند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر حوادث چهارشنبه سوری در سال گذشته عنوان کرد:‌ با وقوع حادثه تلخ پلاسکو تهران،‌ کمپینی تحت عنوان "‌نه به چهارشنبه سوری پرخطر"‌ در کشور ایجاد شد که کاهش 78 درصدی تماس‌ها را در شب چهارشنبه‌سوری سال گذشته رقم زد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی ‌شهر رشت خاطرنشان کرد:‌ اگر شهروندان قصد روشن کردن آتش را دارند باید قبل از انجام این کار از وجود وسایل اطفای حریق و یا آب در کنار خود اطمینان داشته و از پرتاب مواد محترقه و اشتعال‌زا به داخل آتش جداً خودداری کنند.

مؤمنی از آماده باش کامل سازمان آتش نشانی شهر رشت خبر داد و ابراز داشت:‌ 310 آتش نشان به‌همراه 60 دستگاه خودروی سبک و سنگین در 13 نقطه ثابت و استقرار در 10 نقطه سیار شهر رشت از جمله تمهیدات سازمان آتش نشانی برای چهارشنبه آخر سال است.

وی ضمن درخواست از شهروندان جهت اعلام حوادث به سازمان آتش نشانی اظهار داشت:‌ سامانه تلفنی 125 سازمان آتش نشانی به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اخبار و گزارشات مردمی در مورد وقوع حوادث و یا آتش سوزی در سطح ‌شهر رشت است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام