آمار تکان‌دهنده افسردگی در ایران
19 فروردین 97 - 09:06

گیلان آنلاین: حریرچی گفت: در حوزه بهداشت روان آمار ما متناسب با متوسط جهانی است، اما در اضطراب و افسردگی آمار کشورمان بالاتر از حد جهانی است.

 
 

 

 

 

گیلان آنلاین: ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: دسترسی مردم به سلامت و ارتقای سطح آن، پیشگیری ازشیوع بیماری‌ها و درمان ساده‌تر را به همراه دارد، مردم باید بدون هیچ خطری بتوانند به خدمات سلامت دسترسی راحتی داشته باشند.

وی ادامه داد:ایران با وجود محدودیت منابع، اقدامات خوبی در حوزه سلامت انجام می دهد و با درآمد 1.9 دلاری باتوجه به جمعیت 800 میلیونی حمایت مالی خوبی از طرح های حوزه سلامت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس شاخص سازمان بهداشت جهانی و با توجه به اقدامات کشور در حوزه بهداشت و درمان، افراد زیادی به زیر خطر فقر سقوط نمی‌کنند، افزود: ما در خصوص هزینه های کمرشکن دچار مشکلاتی هستیم و این گونه مسائل حتی گریبانگیر خانواده‌های با سطح متوسط و بالاتر است.

حریرچی تاکید کرد: حفاظت مالی در برابر خدمات بهداشتی درمانی در طرح تحول سلامت ادامه دارد و ما سعی کردیم هزینه‌ها را کاهش و بهره‌وری را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: شعار روز جهانی بهداشت، پوشش همگانی سلامت برای همه کس و در همه جا است و این بدین معنی است که آگاه کردن مردم نسبت به مقوله سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همه بدین شکل می توانند خدمات سلامت را راحت تر دریافت کنند.

حریرچی عنوان کرد: با ارتقای سواد سلامت مردم علائم اولیه بیماری‌ها را می‌شناسند وقادرند اقدامات پیشگیری را در این زمان انجام دهند.

پیشگیری از افزایش چاقی هدف سازمان بهداشت جهانی

وی با بیان اینکه یکی از اهداف سازمان بهداشتی جهانی پیشگیری از افزایش چاقی تا سال 2025 است، اظهار کرد: تغییر رفتارها پرهزینه و زمان بر است و باید تلاش کرد تا با ارتقای سطح سواد سلامت، شیوع بیماری های غیرواگیر در بین مردم کاهش پیدا کند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه امید به زندگی در کشورمان از متوسط جهانی بالاتر است، ادامه داد: کاهش مرگ و میر مادران بالاتر از شاخص های متوسط دنیا بوده و این میزان به ازای 100هزار نفر زیر 19 است.

حریرچی اظهار کرد: کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر 5 سال، در نوزادان 49 درصد و در کودکان 42 درصد کاهش یافته و این آمار امروزه به 13.2 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا افراد خدمات بهداشتی و درمانی را بدون هیچ مشکلی دریافت کنند، عنوان کرد: کاهش پرداختی از جیب، هزینه‌های کمرشکن و هزینه‌های فقرزا از جمله اقدامات بزرگ در حوزه بهداشت و درمان است.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: در حوزه بهداشت روان آمار ما متناسب با متوسط جهانی است اما در حوزه مسائل جزئی، اضطراب و افسردگی آمار کشورمان بالاتر از حد جهانی است.

 

 

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام