یک استثنا در جمع روسای دانشگاه علوم پزشکی گیلان
21 فروردین 97 - 00:00

گیلان آنلاین: وی که از دی ماه 92 شروع به کار کرده بود نتوانست همچون 4 رییس قبل از خود برای مدت نسبتاً طولانی اعتماد و رضایت وزارت بهداشت را جلب نماید و تنها پس از 26 ماه از سمت خود برکنار شد و در بین روسای نامبرده، تنها کسی است که توسط همان وزیری که از سوی او منصوب شده بود عزل شد!

 

 

گیلا آنلاین: به استثنای چند نفری که در اوایل تاسیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ریاست آن را برای مدت کوتاهی بر عهده داشتند، روسای بعدی تقریباً برای مدت طولانی این سمت را بر عهده داشتند. دکتر ابوتراب قنبری از اواخر دهه 60 تا ابتدای دولت اصلاحات ریاست دانشگاه را برعهده داشت و به عنوان یکی از قوی ترین روسای تاریخ این دانشگاه شناخته می شود. پس از او دکتر نورمحمدی برای مدت حدود 5 سال و دکتر منصورقناعی نیز برای مدت 3/5 سال این سمت را بر عهده داشتند.

دکتر حسن بهبودی از اواخر سال 84 تا اواخر سال 92 برای مدت 8 سال در دوره حضور 3 وزیر بهداشت، این سمت را در اختیار داشت. پس از بهبودی در اتفاقی تعجب برانگیز انوش برزیگر عهده دار این سمت مهم شد. اما وی که از دی ماه 92 شروع به کار کرده بود نتوانست همچون 4 رییس قبل از خود برای مدت نسبتاً طولانی اعتماد و رضایت وزارت بهداشت را جلب نماید و تنها پس از 26 ماه از سمت خود برکنار شد و در بین روسای نامبرده، تنها کسی است که توسط همان وزیری که از سوی او منصوب شده بود عزل شد!

برزیگر که در شروع کار خود بدون حضور نماینده ای از سوی وزیر بهداشت، در دفتر ریاست دانشگاه حضور پیدا کرده و در اقدامی خارج از عرف و بدون طی تشریفات مرسوم بر صندلی ریاست تکیه زده بود! در روز تودیع خود نیز خبرساز شد و در حضور صدها میهمان از جمله معاون وزیر بهداشت، در اظهاراتی که بسیاری را انگشت به دهان کرد بیان نمود: « در هفته گذشته علیه من کودتای زیرزمینی اتفاق افتاده است»

از آن جایی که برزیگر در دوره کوتاه ریاست بر دانشگاه با مشکلات متعدد مدیریتی مواجه بود و شرایط به گونه ای پیش رفت که در زمان کوتاهی برکنار شد، اظهارات و مواضع وی در خصوص مسایل این دانشگاه برای بزرگان و صاحب نظران این دانشگاه و به ویژه وزارت بهداشت چندان ارزشی نداشته و بهتر است وی از این پس در خصوص مسایلی که نشان داده صاحب نظر نیست دخالتی نکند و در دهه 80 زندگی نسبت به بازآموزی و تقویت دانش و تکنیک خود در برخی از اقدامات درمانی مبادرت ورزد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام