امام جمعه رشت: چاپ
بعثت پیامبر(ص) منت خداوند بر بندگان است
24 فروردین 97 - 22:44

گیلان آنلاین: بعثت پیامبر(ص) بزرگترین اتفاق تاریخ بشر است.

 

 

 

گیلان آنلاین: آیت الله دکتر رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه خداوند با مبعوث کردن رسول گرامی اسلام(ص) بر بندگانش منت گذاشته است، اظهار کرد: بعثت پیامبر(ص) بزرگترین اتفاق تاریخ بشر است.

وی یکی از مهمترین اهداف بعثت پیامبران را پرورش و تربیت انسان دانست و افزود: انبیای الهی برای هدایت بشر به سوی خدا و دوری آنان از طاغوت مبعوث شده اند و مامور به اجرای عدالت براساس کتاب خدا در جامعه بودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بعثت را رهایی بخش انسان از غل و زنجیرهای دنیوی دانست و تصریح کرد: پیامبران با انسان سازی به بشریت آزادی و آزادگی بخشیدند.

این کارشناس دینی، پویایی و زنده بودن جامعه را در گرو حس مطالبه گری مردم دانست و متذکر شد: جامعه غیر مطالبه گر مرده است و مسئولان آن مرتکب هرگونه خطا و اشتباهی خواهند شد. مسئولان باید پاسخگوی عملکردشان باشند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز مردم از نصب بنرهای تبریک برای ایشان در سطح استان، گفت: از مردم شریف گیلان می خواهم مادامی که زنده هستم، از تعریف و تمجید من خودداری کنند.

آیت الله فلاحتی، با گرامیداشت فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، یادآور شد: در دوران طاغوت، ارتش ما تربیت شده آمریکا بود، اما امروز فرماندهان ما از دل مردم و با مردم هستند و برای حفظ آرامش و امنیت کشور فداکاری می کنند.

امام جمعه رشت، با اشاره به موضع گیری امام راحل درباره انحلال ارتش که از سوی دشمنان نظام مطرح می شد، عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار همه نیروهای مسلح کشور عامل عزت و اقتدار ما در منطقه و جهان هستند و رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس از ذهن مردم پاک نخواهد شد.

وی با بیان اینکه پیروزی های جبهه مقاومت در دمشق دشمنان اسلام را عصبانی کرده است، خاطرنشان کرد: تهدیدات استکبار نه تنها مسلمانان را تضعیف نمی کند، بلکه موجب اتحاد بیشتر ما می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، سال جاری را سال کم آبی دانست و یادآور شد: از مسئولان می خواهم مشکلات موجود در حوزه آبرسانی به کشاورزان را هرچه سریع تر پیگیری کنند تا کشاورزان ما دچار آسیب نشوند. البته مردم ما نیز به مسائل آگاه هستند و از مسئولان حمایت می کنند.

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام