نماز شبی به شیوه یک شهید مدافع حرم
26 فروردین 97 - 21:27

گیلان آنلاین: پدر شهید مدافع حرم گفت: هیچگاه ندیدم که عباس نماز اول وقتش ترک شود. همیشه به این موضوع اهمیت می‌داد و خانواده را برای خواندن نماز در اول وقت ترغیب می‌کرد.

 

 

 

 

گیلان آنلاین: «درس اخلاق» بیان گوشه‌ای از خصلت‌های خوب شهدای مدافع حرم است که در سومین روز بهار سال 97 خصلت «اهمیت دادن به نماز اول وقتِ» شهید مدافع حرم «صادق شیبک» را به روایت پدرش «مومن دانشگر» بیان خواهیم کرد.


ویژه سومین روز عید////«نماز اول وقتِ» شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» به روایت پدر

مومن دانشگر پدر شهید مدافع حرم می‌گوید: پسرم مقید به شرعیات و فرائض بود و هیچگاه ندیدم که نماز اول وقتش ترک شود. همیشه به این موضوع اهمیت می‌داد و خانواده را برای خواندن نماز اول وقت تشویق و ترغیب می‌کرد. صدای اذان همیشه در تلفن همراهش پخش می‌شد. یادم است پس از شهادتش، نیمه‌های شب که همه خواب بودند با صدای اذان بی‌موقع از خواب بیدار شدم و به حیاط خانه رفتم تا ببینم اذان مسجد است یا نه! الظاهر صدا از جای دیگر بود که پس از جستجو تلفن همراه عباس را که در چمدانش بود یافتم و آن صدای اذان از این تلفن بلند می‌شد. ساعت اذان مطابق برساعت شرعی منطقه حلب سوریه بود. خدا را بخاطر این قربانی پاک شکر کردم و با خودم گفتم «یا قابل القربان...»

*شهید عباس دانشگر متولد سال 1372 اصالتاً اهل سمنان، از پاسداران دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و یکی از جوان‌ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) است که بیستم خرداد ماه سال گذشته داوطلبانه عازم سوریه شد و در نبرد با تروریست‌های تکفیری در حلب سوریه به فیض شهادت نائل شد.

تصاویر این جوان 23ساله در قامت شهید مدافع حرم به‌خاطر ظاهر کم‌سن‌وسال او در عکس‌هایش، حسرت راهی را که رفته است بر دل خیلی‌ها گذاشته است. او به‌خاطر ویژگی‌های درونی‌اش، پس از شهادت به الگوی «جوان مؤمن انقلابی» برای جوانان تبدیل شد و بسیاری از جوانان از اقصی نقاط کشور علاقه خاصی نسبت به این شهید پیدا کرده‌اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: دفاع پرس
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام