منطقه آزاد انزلی میزبان جشنواره "جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه" شد
26 فروردین 97 - 22:03

گیلان آنلاین: جشنواره "جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه" به‌منظور اشاعه فرهنگ رضوی در حوزه رسانه در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

 

 

 

گیلان آنلاین: سید جلال فیاضی عصر امروز در نشست مشترک هماهنگی برگزاری جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: ترویج گسترده جلوه‌های فرهنگی رضوی همواره از سوی بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) دنبال می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با بیان اینکه تاریخچه این جشنواره آدابی غنی و حساسیت‌های ملی و بین‌المللی ویژه‌ای دارد خاطرنشان کرد: تمامی ملت ایران اسلامی در قبال امام رضا (ع) دین و وظیفه‌ای گسترده دارند.

 فیاضی با تاکید بر اینکه به‌منظور اشاعه فرهنگ رضوی و عرض ارادت به امام رضا(ع) همواره باید در حوزه‌های مختلف جلوه‌های فرهنگ‌ رضوی با مشارکت گسترده ورود کنیم گفت: ایجاد منطقه آزاد انزلی یک اتفاق بزرگ برای استان گیلان است و مردم گیلان باید به نحو احسنت از این فرصت بهره‌مند شوند.

 وی برگزاری جشنواره "جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها" در منطقه آزاد انزلی را اتفاقی بزرگ و ارزشمند برای استان گیلان دانست و افزود: برگزاری این جشنواره با نیت ترویج فرهنگ رضوی موجب حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه و مدیران رسانه‌ای کشور در این منطقه می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: تلاش است تا با برگزاری هشتمین دوره این جشنواره در منطقه آزاد انزلی فضای مطلوبی در راستای ترویج فرهنگ رضوی در بین رسانه‌های استان گیلان ایجاد شود.

مدیر خانه‌ مطبوعات کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها فرصت طلایی برای رسانه‌ها و منطقه آزاد انزلی است بیان کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها باید به درستی از این جشنواره بهره‌مند شوند.

محمد رنجبر  با تاکید بر اینکه برگزای این جشنواره در منطقه آزاد انزلی می‌تواند تمامی استان گیلان را تحت الشعاع قرار دهد تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند در توسعه و معرفی ظرفیت‌ها و توانایی‌های منطقه آزاد انزلی اثرگذار باشد.

مدیر خانه مطبوعات کشور با اشاره به اینکه نام گرانقدر امام رضا(ع) منشاء خیر و برکات است خاطرنشان کرد: امید است این اتفاق خجسته و مبارک در راستای توسعه و تعالی استان گیلان و منطقه آزاد انزلی تاثیرات گسترده داشته باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست توجه به اشاعه فرهنگ رضوی را از اقدامات مهم حوزه فرهنگی منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و افزود: این معاونت  در تلاش است تا با استفاده از تمامی توان خود در راستای ترویج فرهنگ رضوی گام‌های اثرگذار بردارد.

مجید فاتحی با بیان اینکه تاکنون اقدامات فراوانی در زمینه معرفی فرهنگ رضوی در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره کتابخوان رضوی در منطقه آزاد انزلی بخشی از اقدامات مذکور در حوزه ترویج فرهنگ رضوی در منطقه آزاد انزلی است.

 مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی نیز  در این نشست با تاکید بر اینکه منطقه آزاد انزلی از برگزاری چنین جشنواره‌هایی استقبال می‌کند بیان کرد: برگزاری جشنواره "جلوه‌های فرهنگ رضوی در منطقه آزاد انزلی ایده‌ای خوب و مناسب در راستای ترویج این فرهنگ غنی است.

امین افقی با اشاره به اینکه انتخاب استان  گیلان به‌منظور میزبانی از این جشنواره اقدامی مناسب در زمینه توسعه فعالیت‌های رسانه ای در حوزه فرهنگ رضوی است گفت: منطقه آزاد انزلی در تلاش است تا با برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در این حوزه اثرگذار باشد.

 فراخوان جشنواره "جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها" به زودی منتشر شده و مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره  28  تیرماه امسال در سالن همایش‌های منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام