استاندار گیلان: چاپ
«سامانه کار 97» با هدف برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال طراحی شده است
26 فروردین 97 - 22:06

گیلان آنلاین: طراحی این سامانه نباید رقیبی برای کاریابی ها باشد.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری امروز در کارگروه اشتغال که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، با اشاره به طراحی «سامانه کار 97»، اظهار کرد: طراحی این سامانه نباید رقیبی برای کاریابی ها باشد.

استاندار گیلان یکی از اهداف طراحی «سامانه کار 97» برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال است، افزود: با طراحی این سامانه می توان آمار دقیقی از متقاضیان کار به همراه مهارت هایی که دارند، کسب کرد.

وی گفت: باید در این سامانه آمار شاغلین در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و... هم رصد و کنترل شود و دستگاه ها مکلف شوند تا آمار شاغلین خود را ارائه کنند.

سالاری تصریح کرد: برای رونق اشتغالزایی ظرفیت های خوبی پیش بینی شده است و درصدد هستیم از طریق تسهیلات بانکی با حمایت  دولت فرآیند اشتغالزایی را تسریع بخشیم.

در ادامه محمود ایزددوست، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: سامانه کار 97 برای شناسایی متقاضیان کار طراحی شده است.

وی افزود: 40 مرکز کارگاهی در سطح استان داریم که از این تعداد 16 مرکز در رشت و بقیه در شهرستان هاست.

در ادامه کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، تصریح کرد: گیلان به عنوان استان پایلوت اجرای طرح «سامانه کار 97» انتخاب شده و برای معرفی این سامانه باید از ظرفیت صداوسیما و مطبوعات بهره گیریم.

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام