استاندار گیلان: چاپ
"خودکفایی و درآمد‌زایی" در حوزه گردشگری از اهداف اولویت‌دار در استان گیلان است
27 فروردین 97 - 19:21

گیلان آنلاین: دستیابی به گردشگری پایدار و گردشگری سبز از اهداف مهم و اولویت‌دار در استان گیلان است.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری ظهر امروز در  نشست با سرمایه‌گذاران احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک  استان گیلان در رشت اظهار داشت: شکل‌گیری مراکز گردشگری سبز و پایداری گردشگری در استان گیلان یک ضرورت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ارائه خدمات رفاهی مطلوب به گردشگران در محورهای اصلی و فرعی ب‌ صورت یکپارچه، از جمله اهداف شکل‌گیری مراکز خدمات بین راهی کوچک در استان گیلان است گفت: ظرفیت‌های گردشگری از عوامل عمده توسعه پایدار در استان گیلان است.

 سالاری خاطرنشان کرد: مراکز خدمات رفاهی کوچک بین راهی در مساحت‌های کوچک، موظف به ارائه خدماتی چون سوختگیری، شستشوی خودرو، سرویس بهداشتی و برپایی غرفه‌هایی نظیر فروش محصولات محلی و صنایع دستی به گردشگران در سراسر جاده‌های بین شهری و روستایی هستند.  

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه ایجاد این مراکز علاوه بر ارائه خدمات به گردشگران موجب رونق اقتصادی برای استان می‌شود بیان کرد: طبق بررسی‌های نخست، احداث این مراکز در محورهای اصلی با فاصله 6 الی 7 کیلومتری از جادهجاده  می‌گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ساخت مراکز مذکور در جاده‌های فرعی و روستایی با فاصله بیشتری از جاده ساخته و تجهیز می‌شود تصریح کرد: سیمای ظاهری و منظر مراکز رفاهی بین‌راهی کوچک باید متناسب با معماری  بومی و سنتی استان گیلان باشد.

سالاری با تاکید بر اینکه خودکفایی و درآمد‌زایی در این مراکز از مهم‌ترین عوامل پایداری و فعالیت مداوم این مراکز در استان گیلان است بیان کرد: دستیابی به گردشگری پایدار و گردشگری سبز از اهداف مهم و اولویت‌دار در استان گیلان است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات سازمان نظام مهندسی جهت ارائه طرح‌های متناسب برای احداث این مراکز خدماتی باید مطلوب باشد گفت: با طراحی معماران متخصص گیلانی باید در راستای توسعه گردشگری شاهد احداث مراکز خدماتی زیبا و سازگار با معماری بومی و محلی در استان گیلان بود.  

استاندار گیلان با بیان اینکه بهتر است این مراکز به صورت زنجیره‌ای در استان گیلان مدیریت شود خاطرنشان کرد: در ایجاد مراکز بین راهی و مدیریت صحیح و زنجیره‌ای آن در استان گیلان باید از ظرفیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری بهره برد.

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام