رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: چاپ
راه اندازی ۳ مرکز جامع سرطان در گیلان
2 اردیبهشت 97 - 21:53

گیلان آنلاین: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی ۳ مرکز جامع و یک مرکز اصلی سرطان در استان خبرداد.

 

 

 

گیلان آنلاین: شاهرخ یوسف زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، امروز (2 اردیبهشت) در حاشیه مراسم تقدیر از متولیان استقرار نظام مراقبت سندرمیک بیماری های واگیر در گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیماری های غیرواگیر در جامعه رو به افزایش است.

 

وی با بیان اینکه بیماری های واگیر در گذشته رو به افزایش بود که بر اساس پیشرفت های پزشکی هم اکنون مهار شده اند گفت: سیستم نظام سندرومیک دو سال گذشته برای نخستین بار در گیلان راه اندازی شده است.

 

یوسف زاده حفظ سلامت جامعه را از اهداف اجرای این سیستم در استان دانست و ادامه داد: با راه اندازی این سیستم به محض مشاهده بیماری واگیر در استان و پس از شناسایی، از گسترش آن جلوگیری خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: این طرح به صورت مطلوب در گیلان انجام شده و الگوی مناسب برای کشورهای در حال توسعه است.


وی به گسترش بیماری های غیرواگیر در استان اشاره و خاطرنشان کرد: فشار خون بالا، انواع سرطان ها، قلب و عروق و ... از جمله بیماری های غیرواگیر هستند که سلامت انسان را تهدید می کنند.  

 

 یوسف زاده به  افزایش سرطان در جامعه پرداخت و اظهار کرد: سرطان دستگاه گوارش و کورکولتال در استان شیوع بسیار دارد و بعد از آن سرطان سینه در زنان و پروستات در مردان می باشد که بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به طرح تحول سلامت اشاره و اظهار کرد: در این طرح مقرر شد در گیلان سه مرکز جامع سرطان در تالش، انزلی و لاهیجان احداث شود.

 

یوسف زاده افزود: همچنین یک مرکز اصلی سطح سه سرطان در بیمارستان رازی رشت راه اندازی خواهد شد.  

 

 

 

 

 

منبع: شبستان

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام