معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان: چاپ
دانشگاه گیلان جزء طرح پایلوت دانشگاه‌های کارآفرین کشور شد
17 اردیبهشت 97 - 08:02

گیلان آنلاین: دانشگاه گیلان جزء ۵ دانشگاه طرح پایلوت دانشگاه‌های کارآفرین سطح کشور از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: سید ضیاءالدین میرحسینی در جشنواره کارآفرینان برتر استان گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه گیلان یکی از دانشگاه‌های جامع کشور است اظهار داشت: دانشگاه گیلان رتبه‌های مطلوبی را در سطح ملی و بین‌المللی کسب کرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با بیان اینکه این دانشگاه براساس معیار‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزء 8 دانشگاه برتر کشور دسته‌بندی شده است گفت: دانشگاه گیلان با کسب رتبه‌های مطلوب بین‌المللی فعالیت‌های خود را به سمت دانشگاه نسل 3 آغاز کرده است.

وی با اعلام اینکه کارآفرینی در این‌ دانشگاه گیلان موجب ارتقای سطح علمی شده و تمامی اقدامات کارآفرینی در این دانشگاه بر اساس تولیدات علمی انجام می‌شود افزود: وزارت علوم به‌دنبال این است تا از ظرفیت دانشگاه‌هایی که توانایی حرکت به‌سوی دانشگاه نسل 3 را دارند استفاده کنند.

میرحسینی با اشاره به اینکه در این راستا 5 دانشگاه در سطح کشور به صورت پایلوت به‌عنوان دانشگاه‌های کارآفرین مورد حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است خاطرنشان کرد: دانشگاه گیلان جزء 5 دانشگاه طرح پایلوت دانشگاه‌های کارآفرین سطح کشور است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با بیان اینکه شرایط دانشگاه گیلان با شتاب فراوان به‌سمت کارآفرینی پیش می‌رود تصریح کرد: در راستای این اقدام سند دانشگاه کارآفرین برای دانشگاه گیلان در حال تدوین است و تلاش است تا چند ماه آینده این سند به تصویب برسد.

میرحسینی با تاکید بر اینکه مرکز رشد دانشگاه گیلان از دو سال گذشته در این دانشگاه راه‌اندازی شد و در حال حاضر 30 واحد فعال را تحت کنترل خود دارد ابراز داشت: این مرکز با همکاری بخش خصوصی استارت‌آپ‌های زیادی را در دانشگاه برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه با همکاری بخش خصوصی نخستین مرکز شتابدهی کسب و کار در حوزه IT در دانشگاه گیلان راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: تلاش است با اقدامات گسترده در زمینه‌های تخصصی مراکز شتابدهی کسب و کار در دانشگاه گیلان راه‌اندازی شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با بیان اینکه برای نخستین بار واحد تحقیق و توسعه یکی از صنایع عمده و فعال استان گیلان در دانشگاه گیلان راه‌اندازی شده است تاکید کرد: امسال چند واحد تحقیق و توسعه واحد‌های فعال و برتر استان گیلان در این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

میرحسینی با تاکید بر اینکه شورای کارآفرینی دانشگاه گیلان با همکاری کارآفرینان برتر استانی و کشوری در این دانشگاه تشکیل شده است افزود: سال گذشته سرانه آموزش کارآفرینی دانشگاه گیلان از یک ساعت عبور کرده است و تلاش است در این حوزه به استاندار‌دهای دانشگاه‌های معتبر دنیا دست‌ یابیم.

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام