استاندار گیلان: چاپ
استان گیلان در توسعه مراودات ایران با کشور اتریش اثرگذار است
23 اردیبهشت 97 - 21:41

گیلان آنلاین: ظرفیت‌های موجود در استان گیلان می‌تواند زمینه تقویت مراودات بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و اتریش را در بخش گردشگری تسهیل کند.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری امروز در دیدار با سفیر اتریش در ایران با اشاره به اینکه کشور ایران و اتریش در سطح دنیا به‌عنوان کشور‌هایی با ویژگی دیپلماسی و گفت‌وگو مطرح هستند اظهار داشت: کشور اتریش میزبان ایران اسلامی در مذاکرات برجام‌  بوده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه میزبانی کشور اتریش در مذاکرات برجام خاطراتی از دیپلماسی جمهوری اسلامی با 1+5 را در اذهان مردم ایران به‌جای گذاشته است گفت: تداوم توسعه روابط با کشور اتریش همواره از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران  و رئیس جمهور این کشور دنبال می‌شود.

سالاری با تاکید بر اینکه استان‌های ایران به‌ویژه گیلان می‌توانند سهم خوبی در تحقق توسعه تعاملات بین دو کشور داشته باشند بیان کرد: استان گیلان در حوزه‌های دارو‌سازی، صنعت چوب و کاغذ که کشور اتریش در این حوزه‌ها تخصص ویژه دارد پیشرو و مطرح است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه مقوله‌های مذکور می‌تواند محور گسترش همکاری‌ها و سرمایه‌گذارای‌های بین دو کشور ایران و اتریش باشد خاطرنشان کرد: کشور اتریش در موضوع گردشگری از تجربیات خوب و مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان جزء سه استان برتر کشور در حوزه‌ گردشگری است تصریح کرد: طبیعت، سواحل، دریا، رودخانه‌های متعدد و مناطق جنگلی از قابلیت‌های اصلی حوزه گردشگری استان گیلان است که می‌توان در حوزه توسعه گردشگری به‌طور ویژه از آنها بهره‌مند شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل بخش عمده آزاد‌ راه تهران به رشت، تکمیل راه آهن قزوین- رشت و وجود منطقه آزاد انزلی شرایط استان گیلان را از دیگر استان‌های کشور متمایز می‌کند افزود: ظرفیت‌های موجود در گیلان می‌تواند زمینه تقویت مراودات بین دو کشور در بخش گردشگری را تسهیل کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه استان گیلان با وجود مواهب طبیعی بسیار می‌تواند میزبان خوبی برای گردشگران باشد و از سرمایه‌گذاران کشور اتریش دعوت می‌‌شود تا در حوزه گردشگری گیلان حضور فعال داشته باشند گفت: گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپا از سمت شمال کشور است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود تا مدرسه آموزش هتلداری در استان گیلان با همکاری مؤسسات اتریشی به‌منظور توسعه تعاملات گردشگری ایجاد شود افزود: این مرکز می‌تواند به سازمان‌ها، شرکت‌ها و تمامی رده‌هایی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند آموزش‌های لازم را ارائه دهد.

 در پایان این دیدار تابلوی رشتی‌دوزی شده به‌عنوان یکی از صنایع دستی استان گیلان به سفیر اتریش اهداء شد و سفیر اتریش کتاب مشخصات دیدنی کشور اتریش را به استاندار گیلان اهداء کرد.

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام