مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان : چاپ
راه کسب بصیرت ، بودن در مسیر ولایت است
24 اردیبهشت 97 - 21:28

گیلان آنلاین: با داشتن بصیرت و بودن در مسیر ولایت در زمان غیبت امام عصر(عج) انسان از راه خویش هیچگاه منحرف نخواهد شد .

 

 

 

گیلان آنلاینحجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان ضمن تبریک برای در پیش بودن ماه ضیافت الهی و اهمیت این ماه پرخیر و برکت ، گفت : امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند : بهترین چشم و بیناترین آنها چشمی است که خیره گردد به کارهای خیر . یعنی چشم پرسو ، تیزبین و با بصیرت چشمانی است که صرف کار خیر شود و این کار خیر انواع و اصناف بسیاری دارد .
وی همچنین با اشاره به انواع بصیرت در انسان و اهمیت آن ، گفت : اوج بصیرت در مسایل سیاسی است که انسان در زمان غیبت امام گوش به فرمان ولی فقیه زمانش می تواند مسیر درست را انتخاب کند .
مدیرکل اوقاف و اورخیریه استان گیلان همچنین افزود : اما در مسایل اقتصادی ، خانوادگی ، اجتماعی و حتی مدیریتی هم بصیرت داریم . بصیرت در این مسائل فهم ، عقل و ادب است اگر کسی در همه این مسایل بصیر باشد مطمئنا در مسایل سیاسی هم فرد با بصیرت است .
علیزاده همچنین افزود : آنهایی که در مسیر و راه ولایت نباشند نمی تواند در هیچ گونه از این مسایل آگاه و هوشیار باشند .
وی همچنین با اشاره با داشتن اخلاق و ادب در مقام مدیریت با مردم ، گفت : مقام معظم رهبری می فرمایند : اگر برای انجام کار خیرتوان کمک مادی را نداریم حداقل می توانیم اخلاق و ادب را که یک کار خیر معنوی است رعایت نماییم . اخلاق و ادب باید در سرحوله همه امور باشد .

 

 

 

 

منبع: اوقاف گیلان

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام