رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت : چاپ
سهم اعتبارات اشتغال فراگیر در ‌رشت ۲۲۲ میلیارد تومان است
26 اردیبهشت 97 - 10:48

گیلان آنلاین: سهم اعتبارات اشتغال فراگیر شهرستان رشت ۲۲۲ میلیارد تومان تعیین شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: علی لقمانی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت با اشاره به اینکه سامانه کارا شامل اشتغال فراگیر و پایدار روستایی  در استان گیلان است اظهار داشت: شهرستان رشت در بحث اشتغال فراگیر 222 میلیارد تومان اعتبار دارد.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت با بیان اینکه سهمیه شهرستان رشت در بحث اشتغال پایدار روستایی 93 میلیارد و 853 میلیون تومان است تصریح کرد: تاکنون 110 طرح در کمیته فنی شهرستان رشت مصوب شده است.

وی با تاکید بر اینکه 26 طرح از میزان مذکور مربوط به اشتغال فراگیر و 84 طرح مربوط به اشتغال پایدار روستایی در شهرستان رشت است گفت: تاکنون به طور مجموع 80 میلیارد و 532 میلیون تومان اعتبار در کمیته فنی شهرستان رشت مصوب شده است.

لقمانی با اشاره به اینکه 30 میلیارد و 719 میلیون تومان  از میزان اعتبارات مذکور مربوط به اشتغال فراگیر و 49 میلیارد و 717 میلیون تومان مربوط به اشتغال پایدار روستایی در شهرستان رشت است بیان کرد: 14 درصد از اعتبارات اشتغال بخش فراگیر جذب شده است.

‌وی جذب اعتبارات در بخش اشتغال پایدار روستایی شهرستان رشت را 53 درصد عنوان کرد و با اشاره به اینکه در مجموع 41 طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است گفت: 8 طرح از میزان مذکور به بانک ملی و 16 طرح به بانک کشاورزی معرفی شده است.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت افزود: از میزان طرح‌های یاد شده 3 طرح به پست بانک، 7 طرح به بانک توسعه و تعاون، یک طرح بهبانک تجارت، یک طرح به بانک صادرات، یک طرح به صندوق کارآفرینی امید 2 طرح بانک رفاه و 2 طرح به بانک ملت معرفی شده است.

لقمانی با تاکید بر اینکه به منظور تسهیل در روند این اقدامات طرح‌ها باید به طور مطلوب از سوی دستگاه‌ها شناسایی شود تصریح کرد: رفع موانع و بروکراسی اداری در طرح‌های اشتغالزایی شهرستان رشت با اهمیت است و باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشت.

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام