رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس اظهار کرد: چاپ
نباید مردم را در فضای مجازی رها کرد/لزوم پاسخگویی دولت نسبت به عقب‌گردها در پیام‌رسان‌های داخلی
26 اردیبهشت 97 - 10:50

گیلان آنلاین: حمایت از پیام‌رسان‌های داخل ضرورت دارد و نباید مردم را در فضای مجازی رها کرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: جبار کوچکی نژاد با اشاره به طرح در دست بررسی نمایندگان مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه‌ فضای مجازی در مجلس اظهار کرد: تشکیل کمیسیون ویژه و مستقل با عنوان کمیسیون فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی نیاز نیست.

وی با اذعان به اینکه برنامه‌ها و فعالیت‌های فضای مجازی، ارتباطات و مطبوعات ازجمله دستورات کمیسیون فرهنگی است افزود: یک فراکسیون فضای مجازی در کنار کمیسیون فرهنگی وجود دارد که باید با انسجام و قوت بیشتری به کار خود ادامه دهد.

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم همکاری دولت با مجلس در مدیریت فضای مجازی کشور گفت: دولت باید با همراهی و همگام بودن با مجلس ملت را از بحران‌ها و کبودهایی که در عرصه فضای مجازی وجود دارد نجات دهد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به فیلتر یک‌باره تلگرام از سوی دولت بیان کرد: مخالف و یا موافق بودن با تلگرام اصلاً کار درستی نبوده و اپوزسیون معرفی کردن عده‌ای دیگر در موضوع فیلتر کردن تلگرام امر پسندیده‌ای نیست.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه تصمیمی که در حوزه تلگرام گرفته‌شده باید اجرایی شود گفت: پیام‌رسان‌های داخلی به‌سرعت جایگزین شوند و امروزه ارتباطات در بستر فضای مجازی از ضروریات مردم است و نباید مردم را در این عرصه رها کرد.

وی با اشاره به مشکلات ایجادشده در خصوص فیلتر یک‌باره پیام‌رسان تلگرام تصریح کرد: وقتی پیام‌رسانی 40 میلیون نفر از ایرانی‌ها را مخاطب خود قرار می‌دهد و یک‌باره کنار گذاشته می‌شود یقیناً مردم را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی توجه بیش‌ازپیش به پیام‌رسان‌های داخلی تصریح کرد: شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس‌جمهوری باید در چهار سال قبل که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی هشدار داده بودند و بر لزوم استفاده از آن تأکید داشتند ورود می‌کرد و فضای مجازی و توسعه شبکه‌های موبایلی را به یک جای قابل قبولی می‌رساند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه متأسفانه دولت در توسعه فضای مجازی بسیار عقب‌مانده گفت: دولت تنها با برگزاری چند جلسه مدیریت فضای مجازی در کشور را رها کرد و هیچ توجه ای به پیام‌رسان‌های داخلی نداشت اما زمانی که متوجه تهدید امنیت، اقتصاد و فرهنگ کشور شده و یا زمانی که صدای انتقاد مردم به‌راحتی از این طریق به گوشش رسید تازه به فکر فیلتر تلگرام افتاد.

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی کاملاً بدون پشتوانه بوده و خود در حال جذب مخاطب هستند گفت: دولت باید پاسخ دهد که چرا در این چند سال اخیر به توصیه‌های مؤکد رهبری توجه نکرده است و امروز به این نقطه ما را رسانده است.

وی با تأکید بر اینکه نظام باید درجاهایی که عده‌ای با توسعه کشور کارشکنی می‌کنند برخورد کند بیان کرد: دولت با اقدامات خود فضای مجازی کشور را به چندین سال عقب رانده‌اند که باید به مردم پاسخگو باشند.

 

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام