لزوم برخورد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بدعتی آشکار
28 اردیبهشت 97 - 00:00

گیلان آنلاین: در حال حاضر جا دارد که آموزش دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بزرگ، با چنین بدعتی سخیف برخوردی قاطع و شایسته داشته باشد و شان گروه قلب دانشگاه حفظ گردد.

 

 

 

گیلان آنلاین: به دنبال استعفای دکتر میربلوک مدیر وقت گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی گیلان و برگزاری انتخابات گروه و اجرایی نشدن نتیجه انتخابات پس از گذشت 7 ماه، دکتر یوسف زاده رییس دانشگاه روز چهارشنبه طی جلسه ای با اعضای گروه قلب این دانشگاه به گفتگو پرداخت.

پس از بیان اظهارات اعضای گروه، بنا بر این شد که صرفاً رای بیشتر نامزدها ملاک انتخاب مدیر گروه قلب باشد و طرفین، تا اوایل هفته آینده نامزدهای خود را به همراه آرای کتبی حامیان رسماً به آموزش دانشگاه تحویل نمایند.

در این راستا به نظر می رسد بدعتی آشکار در حال وقوع است. متخصصین اطفال دارای فوق تخصص قلب اطفال در جلسه روز چهارشنبه حضور داشتند و برخی به علت رای پایین نامزدشان درصدد آن هستند تا آن متخصصین اطفال نیز در انتخابات مجدد شرکت کنند، در صورتی که آنها از اعضای گروه اطفال محسوب می گردند و در همه جای کشور نیز به همین صورت است، همان طور که جراحانی که دارای فوق تخصص جراحی قلب هستند و در بیمارستان حشمت رشت اشتغال دارند عضوی از گروه قلب محسوب نمی گردند و حق رای ندارند.

در حال حاضر جا دارد که آموزش دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بزرگ، با چنین بدعتی سخیف برخوردی قاطع و شایسته داشته باشد و شان گروه قلب دانشگاه حفظ گردد.

همچنین شنیده ها از حمایت اکثریت گروه قلب از نفر اول آزمون بورد تخصصی کشور در این انتخابات حکایت دارد.

گفتنی است در طول 7 ماه اخیر فشارهای سنگینی از سوی برخی جریانات سیاسی به دانشگاه علوم پزشکی وارد شد تا نتیجه انتخابات 7 ماه قبل اجرایی نگردد و همچنان گروه آموزشی قلب دانشگاه شاهد تخلفات و تبعیض های عجیب و غریب علمی در سطح جذب اعضای هیئت علمی، پزشکان ضریب کا و... باشد.

جا دارد این بار دانشگاه علوم پزشکی بدون توجه به فشارهای سیاسیون و در چارچوب مقررات دانشگاه و در راستای ارزش نهادن به دانش و ایجاد انگیزه بین دانشجویان و پزشکان جوان تصمیمی شایسته اتخاذ نماید و تصمیمات جلسه مذکور در اسرع وقت اجرایی گردد و تا حدی تداوم سلطه باند زر و زور و تزویر بر گروه قلب را قطع کرده و با توجه به رای اکثریت مسیری جدید را پیش روی این گروه مهم علمی استان باز نماید.

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: پزشک 4 خرداد 1397 ساعت 07:03

سلام
تا اونجایی که همه اهالی دانشگاه میدونن،کسی از گروه قلب واسه اومدن دکتر خرازی اجازه نگرفت و باهاشون هماهنگ نکرد ولی حالا که نیاز به سیاهی لشکر دارن ،یهو ایشون و همکارا شون شدن جز گروه قلب؟!!!

نظر دهید - پسندیدم 12

نام: هيات علمي 3 خرداد 1397 ساعت 04:03

سلام بر شما
مپيش بيني شما بوقوع پيوست ! با بهره گيري از آراء پزشكان اطفال نتيجه انتخابات رو تغيير دادند!
متاسفانه دانشگاه هم با صحه نهادن بر اين بدعت ، موجب گرديد مشكلات حشمت از بحران مشروعيت جذب برخي افراد به بحران مشروعيت مدير گروه قلب گسترش پيدا كند !
خدا به خير كند !

نظر دهید - پسندیدم 7

نظر شما:

security code
تلگرام