مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر در رشت برگزار شد + تصاویر
4 خرداد 97 - 16:40

گیلان آنلاین: مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز پیروزی عملیات "الی بیت‌المقدس" و فتح خرمشهر در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و پیروزی عملیات "الی بیت‌المقدس" در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

این ویژه مراسم با حضور نیروهای مسلح استان گیلان اعم از سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، نیروی دریایی ارتش، مرزبانی و همچنین با حضور خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم برگزار شد.

فتح خرمشهر یکی از رخدادهای مهم دوران دفاع مقدس بود که سبب شد تا رزمندگان اسلام روحیه‌ای مضاعف کسب کرده و تجربه‌ای تلخ برای رژیم بعث عراق رقم بخورد.

نیروهای رژیم بعث پس از اشغال خرمشهر بر روی دیوارهای این شهر نوشته بودند "آمده‌ایم تا بمانیم" اما جوانان ایران اسلامی با فدا کردن جانشان نشان دادند ایران اشغال‌ناپذیر است.

رزمندگان حاضر در عملیات "بیت‌المقدس" با نثار خونشان "خرمشهر" را به خونین شهر تبدیل کردند اما اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی در دست دشمن بماند.

استان گیلان 260 شهید را در عملیات "بیت‌المقدس" تقدیم انقلاب و ایران کرد که شاخص‌ترین آن‌ها نوجوان 12 ساله‌ای بود که با الگو‌گیری از فرهنگ عاشورا و پیروی از سیره حضرت قاسم‌ ابن الحسن(ع) از کیان اسلام دفاع کرد.

 در پایان این مراسم گلزار شهدای شهرستان رشت توسط مردم ولایتمدار و مسئولان استان گیلان گلباران شد.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام