عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی : چاپ
اراده لازم برای اجرای قانون "تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری" وجود ندارد
28 خرداد 97 - 18:52

گیلان آنلاین: هنوز باور لازم جهت اجرای این قانون در کشور وجود ندارد.

 

 

 

گیلان آنلاین: ذبیح‌الله نیکفر صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت:‌ علت عدم اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری تنها مشکلات اعتباری و بودجه‌ای نیست بلکه به اعتقاد بنده هنوز باور خاصی به فعالیت‌های مجموعه پرستاری کشور وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:‌ یازده سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کشور می‌گذرد اما همچنان به علت عدم اجرای این طرح مهم،‌ جامعه بزرگ پرستاری کشور در مجموعه وزارت بهداشت با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

وی جامعه پرستاری را پس از فرهنگیان از اقشار تأثیرگذار جامعه خواند و گفت:‌ جهت ایجاد هرگونه تحول و تغییر مثبتی در جامعه پرستاری کشور، ابتدا سازمان نظام پزشکی،‌ کمیسیون بهداشت مجلس و وزارت بهداشت و درمان باید به جایگاه مهم این قشر باور و ایمان قلبی پیدا کنند.

‌نیکفر زمان تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را سال 86 اعلام کرد و بیان داشت: پس از تصویب طرح مذکور در مجلس دولت وقت باید در مدت 6 ماه آئین‌نامه اجرایی آن را تنظیم و پس از این مرحله به شورای عالی بیمه ارجاع می‌داد که این کار با عدم همکاری دولت مواجه شد.

وی با تأکید به طرح مصوب شده کمیسیون بهداشت و درمان در راستای حل مشکلات پرستاران افزود:‌ با وجود اینکه طرحی در کمیسیون بهداشت و درمان با هزینه اجرایی هزار میلیارد تومان به تصویب رسید اما به علت عدم وجود باور لازم به جامعه پرستاری در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پرستاران را رکن اصلی نظام سلامت کشور دانست و تصریح کرد:‌ به اعتقاد بنده اگر اراده لازم جهت کمک به یک بخش در مجموعه تصمیم‌گیری مورد نظر وجود داشته باشد همه مشکلات پیش‌رو حتی کمبود منابع و اعتبارات نیز قابل حل و جبران است.

وی موضوع حذف یارانه داروهای خاص را از اساس منتفی دانست و اظهار داشت:‌ کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان حامی بزرگ مردم در حوزه قانونگذاری به هیچ عنوان با موضوع حذف یارانه داروها موافق نیست زیرا جامعه توان تحمل این بار مالی سنگین را ندارد.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها ‌در حوزه داروهای وارداتی را ضروری خواند و عنوان کرد:‌ از دولت و وزارت بهداشت انتظار داریم با اعمال کنترل‌های لازم در حوزه داروهای وارداتی جلو بروز هرگونه سوء استفاده‌ افراد سودجو و فرصت طلب را بگیرد.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام