سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان : چاپ
تعدادی از روستاهای سیل‌زده گیلان هنوز فاقد راه دسترسی هستند
30 خرداد 97 - 12:07

گیلان آنلاین: هنوز تعدادی از روستاهای سیل‌زده شرق گیلان فاقد راه دسترسی ایمن هستند.

 

 

 

گیلان آنلاین: عباس صابر اظهار داشت:‌ به علت عدم تثبیت موقعیت منطقه اشکورات و استمرار رانش زمین،‌ عملیات ایجاد راه ارتباطی بین برخی از روستاهای آسیب‌دیده از سیل به اتمام نرسیده است و هنوز بعضی از مناطق فاقد راه دسترسی ایمن هستند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان عنوان کرد:‌ مشاوران مربوطه در حیطه زمین‌شناسی توسط دستگاه‌های ذیربطی نظیر بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان در منطقه مستقر شده‌اند و در حال بررسی وضعیت موجود و انجام تحقیقات مورد نظر هستند.

صابر برآورد قطعی خسارات وارده را در گرو اعلام گزارش دستگاه‌ها دانست و افزود:‌ پس از تجمیع گزارشات نهایی ادارات اعم از بنیاد مسکن،‌ جهاد سازندگی،‌ اداره کل راهداری و امثالهم می‌توان در مورد خسارات وارده بر تأسیسات و سایر حوزه‌ها نظر قطعی را اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه دیگر نیازی به امداد هوایی و کمک‌رسانی از این طریق نیست بیان داشت:‌ در صورت درخواست دهیاران،‌ شورای‌ اسلامی منطقه اشکورات و یا سایر دستگاه‌ها هماهنگی‌های لازم را با جمعیت هلال احمر گیلان برای اعزام بالگرد انجام می‌دهیم.

سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان با تأکید بر اینکه امدادرسانی‌ها همچنان ادامه دارد ابراز داشت:‌ علاوه بر ادامه عملیات جست‌وجوی مفقودان حادثه سیل و رانش زمین توسط جمعیت هلال احمر، دیگر دستگاه‌ها نیز در حال انجام وظایف تعیین‌شده هستند.

صابر با تأکید بر اینکه ماشین‌آلات سنگین برای انجام عملیات راه‌سازی در حال انجام کار هستند تصریح کرد:‌ ساماندهی راه‌های روستایی تخریب شده یکی از اولویت‌های عملیات امدادرسانی است و برای نیل به این هدف تمام دستگاه‌های مربوطه وارد میدان شده‌اند.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام